ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مفهوم شناسی شاخص های توسعه پایدار شهری و بررسی تاثیر آن بر محیط زیست

مفهوم شناسی شاخص های توسعه پایدار شهری و بررسی تاثیر آن بر محیط زیست
Year: 1400
COI: ICMHSR08_045
Language: PersianView: 301
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فروزان فرزانه فر - امور اداری منطقه یک شهرداری مشهد
زهرا جلائیان - رئیس اداره مالی منطقه شش شهرداری مشهد

Abstract:

توسعه ی پایدار و توسعه ی پایدار شهری طی دهه های اخیر به تدریج به الگوواره ی نوین و مسلطی در ادبیات نظری علمی رایج درباب توسعه و برنامه ریزی شهری تبدیل شده است. از طرف دیگر مشکلات زیست محیطی یکی از اساسی ترین مسائل شهر امروزی وحاصل تعارض و تقابل آنها با محیط طبیعی است؛ چرا که توسعه ی شهری ناگذیر با تسلط ساختمان ها، صنایع و حمل و نقل وفعالیت های اقتصادی بر فضاهای طبیعی همراه است و این تسلط به مرور زمان به شکل چیرگی شهر بر طبیعت تغییر یافته است وزمینه ساز آلودگی های گسترده شهری می شود. نتیجه ی این روند عدم تعادل و ناسازگاری میان انسان و طبیعت و به هم خوردنروابط اکوسیستم خواهد بود. لذا در این پژوهش پس از بررسی مفهوم توسعه پایدار و شاخص های آن و همچنین مفهوم محیط زیستو مدیریت محیط زیست و و مفهومی که از آن در این پژوهش مد نظر است، راه کارهایی برای توسعه پایدار شهری از بعد محیطزیست ارائه گردیده است که از این طریق می توان به روند بهبود و سلامت محیط زیست کمک نمود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMHSR08_045. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1257047/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرزانه فر، فروزان و جلائیان، زهرا،1400،مفهوم شناسی شاخص های توسعه پایدار شهری و بررسی تاثیر آن بر محیط زیست،8th International Conference on Management Research and Humanities in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1257047

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 871
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support