Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر روش های جداسازی سلول های تومور گردشی در خون با استفاده از فناوری های آزمایشگاه روی تراشه

Year: 1400
COI: EESCONF05_049
Language: PersianView: 552
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیر محمدشریفی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی سیستم های میکرو و نانو الکترومکانیک، دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران
حسن حاج قاسم - دانشیار مهندسی سیستم های میکرو و نانو الکترومکانیک دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران
مهسا کلانتر - دانشجوی دکتری نانوبایوتکنولوژی، دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران

Abstract:

سلول تومور گردشی مهم ترین دلیل متاستاز است. این سلول ها که از تومور اصلی جدا می شوند و در خون به جریان می افتند در نقاط دیگر بدن شروع به رشد می کنند. شمارش این سلول ها در دوره هایزمانی گواهی روند وضعیت بیمار است. همچنین استفاده از CTC در بررسی داروهای جدید، بررسی ژن های جهش یافته و شخصی سازی درمان کاربرد مهمی را به خود اختصاص داده است. در دهه گذشته روش های مختلفی برای جداسازی CTC از خون به کارگرفته شده است. در برخی روش ها موادی خاص مانند شناساگرهای زیستی و نانومواد و در برخی دیگر بدون افزودن این نوع مواد سلول ها شناسایی و جدا می شوند. اگرچه این مواد با CTC ترکیب شده و آن را قابل تشخیص می کند، حیات سلول را تحت تاثیر خود قرار می دهد. در بعضی روش ها سلول با استفاده از نیروی خارجی از جریان اصلی منحرف می شود که روش جداسازی فعال نامیده می شود. در برخی روش های دیگر نیازی به اعمال نیروی خارجی نیست. جداسازی با روش های فعال علاوه بر کنترل جریان سیال به کنترل پارامترهای میدان موثر نیز بستگی دارند. بازده و خلوص هریک از روش ها با توجه به فیزیک جداسازی متفاوت است. در این مقاله انواع روش های جداسازی شامل جداسازی مغناطیسی، دیالکتروفورز، آکوستیک، شناساگر زیستی، روش های اینرسی و روش های ترکیبی بررسی شده اند. هر کدام از روش ها از نظر میزان هزینه، زمان جداسازی، بازده جداسازی، خلوص سلول های به دست آمده، زنده مانی سلول ها و شرایط آزمایشگاهی جداسازی ارزیابی شده اند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EESCONF05_049. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1257204/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدشریفی، امیر و حاج قاسم، حسن و کلانتر، مهسا،1400،مروری بر روش های جداسازی سلول های تومور گردشی در خون با استفاده از فناوری های آزمایشگاه روی تراشه،5th International Conference on Electrical, Electronics and Smart Grid Engineering،https://civilica.com/doc/1257204

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 76,486
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support