ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش ادراک شهروندان در توسعه گردشگری شهر آمل در ابعاد زیست محیطی و اثر آن بر شادمانی ذهنی

Year: 1400
COI: TCACONF06_063
Language: PersianView: 105
This Paper With 21 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 21 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ولی اله رحمانی - دکتری جغرافیای انسانی (برنامه ریزی گردشگری ، شهری و روستایی) مدرس موسسه آموزش عالی مازیار رویان
اسعد عزیزجلالی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی موسسه آموزش عالی مازیار رویان

Abstract:

با گسترش شهر نشینی و رشد شتابزده شهرها، سطح رفاه، کیفیت زندگی و شادمانی کاهش یافته وفضاهای شهری ماهیت و کیفیت مطلوب خود را از دست دادهاند وجود امکانات و زیرساخت های شهری ازجمله عوامل موثر در ایجاد شهر شاد است؛ گردشگری نیز یکی از مهمترین حوزه های زندگی است که باتاثیر بر ادراک شهروندان زمینه را برای ایجاد شادی و در نتیجه رضایت کلی زندگی فراهم می کند ،پژوهش حاضر با هدف بررسی نقش ادراک شهروندان در توسعه گردشگری شهر آمل در ابعاد زیستمحیطی و اثر آن بر شادمانی ذهنی با استفاده از روش شناسی توصیفی تحلیلی می باشد که به بررسیابعاد و شاخص های موثر در کیفیت زندگی شهری ادراک شهروندان و اثر ان در شادمانی ذهنی پرداختهکه طی آن به منظور گردآوری اطلاعات از روشهای اسنادی و کتابخانه ای و روشهای میدانی بهره گرفتهشده است . جامعه مورد مطالعه شهر آمل می باشدکه بر اساس فرمول کوکران ۳۸۴ نفر به عنوان حجمنمونه انتخاب شده است اطلاعات گردآوری شده براساس آمار توصیفی و استنباطی با استفاده از آزموناسپیرمن و نرم افزار لیزرال می باشد یافته های پژوهش نشان می دهد که ادراک از توسعه گردشگریشهری به شکل مثبت بر شادمانی ذهنی شهروندان در ابعاد زیست محیطی ،اقتصای و اجتماعیفرهنگی شهر آمل نقش مثبتی دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TCACONF06_063. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1257284/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحمانی، ولی اله و عزیزجلالی، اسعد،1400،بررسی نقش ادراک شهروندان در توسعه گردشگری شهر آمل در ابعاد زیست محیطی و اثر آن بر شادمانی ذهنی،6th International Conference on Tourism, Culture and Arts،https://civilica.com/doc/1257284

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 481
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support