Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تغییر دانسیته بافت پستان در زنان مبتلا به سرطان پستان با ماموگرافی دیجیتال قبل و بعد از درمان توام با جراحی، شیمی درمانی و رادیوتراپی در مرکز مهدیه همدان در سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸

چهارمین کنفرانس بین المللی یافته های نو در مامایی، زنان، زایمان و نازایی
Year: 1400
COI: ICMWMI04_016
Language: PersianView: 118
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

مقدمه: امروزه سرطان یکی از بزرگترین مشکلات سلامتی در سراسر دنیا محسوب می شود که بروز و شیوعآن به خصوص در کشورهای توسعه یافته در حال افزایش است، سرطان پستان شایعترین سرطان تشخیصداده شده در زنان بوده و بعد از سرطان ریه دومین عامل مرگ ناشی از سرطان در جمعیت زنان است. علتاصلی افزایش موارد وقوع این سرطان در دهه های اخیر انجام غربالگری با ماموگرافی است که به ویژه موجبتشخیص بیماری در مراحل اولیه و در نتیجه افزایش طول عمر بیماران می شود. کیفیت زندگی بیماران درمانشده و عوارض ایجاد شده در اثر بیماری سرطان و هریک از درمان های انجام شده به صورت موضعی و یاسیستمیک مقوله نسبتا جدیدی است که نیاز به توجه بیشتری دارد. یکی از این عوارض موضعی تغییر دانسیتهبافت پستان در اثر درمان های انجام شده به دلیل سرطان است.مواد و روشها: این پژوهش از نوع مطالعه هم گروهی گذشته نگر بود. در مجموع ۹۲ کیس بیمار واردمطالعه شدند. همگی این بیماران زنان مبتلا به سرطان پستان بودند که با ماموگرافی دیجیتال قبل و بعد ازدرمان توام با جراحی، شیمی درمانی و رادیوتراپی در مرکز مهدیه همدان جهت بررسی تغییر دانسیته بافتپستان، در در سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ مورد مطالعه قرار گرفتند. دادههای گردآوری شده با نرم افزار SPSSویرایش ۲۰ در سطح اطمینان ۹۵ % تجزیه و تحلیل شد.یافته ها: میانگین سن زنان در مطالعه حاضر ۲۱ / ۵۳ سال بود. مقدار درصد دانسیته محاسبه شده از طریقفرآیند آنالیزی ذکر شده برای دوره قبل از رادیوتراپی، ۳ ماه بعد از رادیوتراپی و ۱۵ ماه بعد از رادیوتراپی بهترتیب ۱۳ / ۰ ± ۵۲ / ۰ ، ۰۹ / ۰ ± ۵۳ / ۰ و ۰۹ / ۰ ± ۵۵ / ۰ بود.نتیجه گیری: بین تغییرات دانسیته بافت پستان در دوره های متفاوت زمانی ارتباط معنی داری مشاهده نشدو نمی توان به صورت دقیق و مستقل پیش بینی کرد که زنان مبتلا به سرطان پستان قبل و بعد از درمانتوام با جراحی، شیمی درمانی و رادیوتراپی دچار تغییرات معنی داری از نظر آماری می شوند. ولی از نقطهنظر بالینی، اثرات کوتاه مدت و بلند مدت تشعشع بر روی بافت، روش های آنالیز ریاضی متفاوت و جدیدتر،شرایط متفاوت نمونه گیری و همچنین طبق مشاهدات و بررسی یافته های ما، ، این احتمال در مورد افزایشدانسیته بافت پستان وجود دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMWMI04_016. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1257642/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صنائی، زهرا و ممدیان، کمال و رستگاری، شهرام و محمدی، ثنا،1400،بررسی تغییر دانسیته بافت پستان در زنان مبتلا به سرطان پستان با ماموگرافی دیجیتال قبل و بعد از درمان توام با جراحی، شیمی درمانی و رادیوتراپی در مرکز مهدیه همدان در سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸،Fourth International Conference on New Findings in Midwifery, Obstetrics, Gynecology and Infertility،https://civilica.com/doc/1257642

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support