Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

وضعیت تولیدات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایلام از سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۸ در پایگاه استنادی scopus: یک مطالعه توصیفی

Year: 1400
COI: JR_SHIMU-29-2_003
Language: PersianView: 101
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پروانه رنجبر - Dept of Scientometrics, Ilam University of Medical Sciences, Ilam, Iran

Abstract:

مقدمه: سنجش تولیدات علمی نقش مهمی در برنامه­ریزی برای ارتقای مراکز علمی پژوهشی دارد. در این مطالعه، وضعیت تولیدات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایلام از سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۸، از نظر کمی و کیفی در پایگاه استنادی اسکاپوس سنجیده شد. مواد و روش ها: با استفاده از شاخص­های کمی از قبیل شاخص اچ ایندکس (شاخص هیرش) و میزان استناد به مدارک نمایه شده در پایگاه مذکور، مدارک علمی نمایه شده دانشگاه علوم پزشکی ایلام از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۸ بررسی گردید. منبع گردآوری داده ها پایگاه اسکاپوس بود؛ همچنین از مقالات نمایه شده در ISID برای راهنمایی از پژوهش های گذشته استفاده شد. یافته های پژوهش: در طول دوره مطالعه، تعداد ۱۳۲۸ مقاله به ثبت رسیده است. بیشترین تولیدات مربوط به سال ۲۰۱۸ با تعداد ۲۳۷ مدرک (۱۷ درصد) و کمترین تولیدات مربوط به سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۱ (۱۱/۰ درصد) و شاخص هیرش در مدت یادشده ۳۴ بوده است. تولیدات علمی به ترتیب مربوط به حوزه های «پزشکی»، «بیوشیمی، ژنتیک و بیولوژی» و «فارماکولوژی» بود؛ همچنین حوزه پزشکی با ۷۶ درصد، بیشترین ­استنادات را به خود اختصاص داده است. بالاترین سطح مشارکت در داخل کشور با دانشگاه های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی و در خارج از کشور با مراکز علمی مالزی و انگلیس بود؛ همچنین ۸۸ درصد تولیدات این دانشگاه از نوع مقاله اصیل است. بحث و نتیجه گیری: این تحقیق نشان داد که روند تولیدات علمی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام روبه رشد است؛ همچنین نتایج به دست آمده از این مطالعه نشان داد از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸­، با توجه به افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی، میزان تولیدات علمی به طور قابل توجهی نسبت به سال های پیشین، رشد بالا و چشمگیری داشته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SHIMU-29-2_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1258826/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رنجبر، پروانه،1400،وضعیت تولیدات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایلام از سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۸ در پایگاه استنادی scopus: یک مطالعه توصیفی،https://civilica.com/doc/1258826

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • ۱.FarashbandiF, Heidari G, Osareh F, Hajizein E, Abedini M, Behzadi ...
  • ۵.Nokarizi M, Zeinali A. [Quantitative analysis of scientific productions of ...
  • Zorzetto R, Razzouk MTB, Gerolin J, Schor N, Guimarães JA, ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 748
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support