Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر عوامل موثر در بروز علائم روان شناختی COVID- ۱۹

Year: 1400
COI: HDCONFD01_022
Language: PersianView: 186
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عاطفه صابری پور - دانشجوی کارشناسی آموزش زیست شناسی، مرکز آموزش عالی شهید رجایی، دانشگاه فرهنگیان اصفهان، اصفهان
مطهره فاتحی - دانشجوی کارشناسی آموزش زیست شناسی، مرکز آموزش عالی شهید رجایی، دانشگاه فرهنگیان اصفهان، اصفهان

Abstract:

پاندمی COVID- ۱۹ علاوه بر ایجاد بیماری عفونی در جوامع، موجب بروز پیامدهای گسترده روانی نیز شده است. شناخت عوامل زمینه ساز این پیامدهای روانی، کلید مقابله با آنها است. ازاینرو در این مطالعه مروری سعی شده است اصلی ترین عوامل شناخت هشده بررسی شوند. برای این منظور، جستجو در پایگاه های اطلاعاتی science direct ،google scholar و PubMed انجام گرفت. مقالات نامربوط در طی فرآیند بررسی حذف شدند و نتایج مقالات مرتبط، سازماندهی شدند. با توجه به نتایج به دست آمده، عوامل زمینه ساز بروز پیامدهای روانی در پاندمی کووید- ۱۹، در دودسته قرار گرفتند: دست هی اول، پیامدهای روانی مستقیم از خود بیماری و دست هی دوم با توجه به تاثیرات گسترده قرنطینه: پیامدهای روانی قرنطینه. عمده ترین پیامدهای روانی ناشی از قرنطینه، خود در چهار دسته قرار گرفتند: پیامدهای روانی ناشی از بیکاری و فشار اقتصادی، خشونت خانگی، سوگ پیچیده و ابراز نشده و دوری از خانواده و دوستان. آثار روانی ناشی از قرنطینه با آثار ترس و هیجانات خود بیماری در هم تنیدگی دارند. ترس از مرگ، ترس مرضی، بروز اضطراب، افسردگی و PTSD از شایع ترین پیامدهای روانی بیماری کووید - ۱۹ هستند. درنهایت در کنار بررسی زمینه ها، راهکارهای مقابله با آنها به اجمال بیان شده است؛ اما با توجه به آثار گسترده ی روانشناختی، لازم است تا مطالعات اختصاصی بر روی هریک از زمینه ها انجام شود و راهکارها با تفصیل بیشتری بیان گردند.زمینه ساز این پیامدهای روانی، کلید مقابله با آنها است. ازاینرو در این مطالعه مروری سعی شده است اصلی ترین عوامل PubMed و science direct ،google scholar شناخت هشده بررسی شوند. برای این منظور، جستجو در پایگاه های اطلاعاتی انجام گرفت. مقالات نامربوط در طی فرآیند بررسی حذف شدند و نتایج مقالات مرتبط، سازماندهی شدند. با توجه به نتایج به دست آمده، عوامل زمینه ساز بروز پیامدهای روانی در پاندمی کووید- ۱۹، در دودسته قرار گرفتند: دسته ی اول، پیامدهای روانی مستقیم از خود بیماری و دسته ی دوم با توجه به تاثیرات گسترده قرنطینه: پیامدهای روانی قرنطینه. عمدهترین پیامدهای روانی ناشی از قرنطینه، خود در چهار دسته قرار گرفتند: پیامدهای روانی ناشی از بیکاری و فشار اقتصادی، خشونت خانگی، سوگ پیچیده و ابراز نشده و دوری از خانواده و دوستان. آثار روانی ناشی از قرنطینه با آثار ترس و هیجانات خود بیماری در هم تنیدگی از شایع ترین پیامدهای روانی بیماری کووید - ۱۹ هستند. PTSD دارند. ترس از مرگ، ترس مرضی، بروز اضطراب، افسردگی و درنهایت در کنار بررسی زمینه ها، راهکارهای مقابله با آنها به اجمال بیان شده است؛ اما با توجه به آثار گسترده ی روان شناختی، لازم است تا مطالعات اختصاصی بر روی هریک از زمینه ها انجام شود و راهکارها با تفصیل بیشتری بیان گردند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HDCONFD01_022. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1258855/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صابری پور، عاطفه و فاتحی، مطهره،1400،مروری بر عوامل موثر در بروز علائم روان شناختی COVID- ۱۹،1st National Conference on new studies and findings in the field of Health, Social sciences and Humanities with a focus on Coronavirus Disease،Qom،https://civilica.com/doc/1258855

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 15,417
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support