Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی مدل تعهد سازمانی و رضایت شغلی در معلمان مدارس با در نظر گرفتن الگوهای هوش منطقی، هوش هیجانی و هوش اجتماعی دانش آموزان

سومین کنفرانس بین المللی علوم تربیتی، روانشناسی، مشاوره، آموزش و پژوهش
Year: 1400
COI: ESPCER03_001
Language: PersianView: 250
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الهه محدثی - دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته مشاوره شغلی، دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی، دانشگاه تربیت معلم

Abstract:

داشتن تعهد سازمانی برای معلمان و اهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست، چرا که امر آموزش و پرورش فرزندان این مرز و بوم چنین تعهدی را می طلبد و دور از ذهن نیست که رضایت شغلی به تقویت تعهد سازمانی معلمان بیانجامد و از سوی دیگر، تعهد سازمانی نیز سبب ساز رضایت نسبی از شغل در معلمان شود.در این صورت است که می توان انتظار داشت که معلمان در تربیت نسل آینده از هیچ کوششی فروگذار نکنند. افزون بر این، تمرکز تک بعدی بر هوش منطقی دانش آموزان به هیچ روی نمی تواند قابلیت های علمی وعملی دانش آموزان را به صورت متناسب پرورش دهد و لذا ضرورت توجه توامان بر هوش هیجانی و هوش اجتماعی در کنار هوش منطقی، امری بایسته و شایسته خواهد بود. در این تحقیق نخست به برخی از مطالعات انجام شده در داخل و خارج از کشور در حوزه های تعهد سازمانی، رضایت شغلی، هوش منطقی، هوش هیجانی و هوش اجتماعی پرداخته شده و ضمن احصای مولفه های هریک از متغیرهای پیش گفته، تلاش شده تا رابطه ای منطقی فیمابین متغیرها در قالب یک مدل نهایی ارائه گردد. بدیهی است که این مدل نهایی را می توان به کمک شیوه های کیفی و کمی در پژوهش های آتی مورد آزمون قرار داده و به مدل دقیق تری حاکی ازارتباطات شفاف فیمابین متغیرهای یاد شده دست پیدا کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ESPCER03_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1258900/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محدثی، الهه،1400،طراحی مدل تعهد سازمانی و رضایت شغلی در معلمان مدارس با در نظر گرفتن الگوهای هوش منطقی، هوش هیجانی و هوش اجتماعی دانش آموزان،3rd International Conference on Education Science, Psychology, Counseling, Education and Research،Tehran،https://civilica.com/doc/1258900

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support