ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

روانشناسی اخلاقی تنظیم کننده روابط است: محرک های اخلاقی برای یکپارچگی، سلسله مراتب، تساوی، و تناسب

Year: 1400
COI: ESPCER03_037
Language: PersianView: 176
This Paper With 33 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 33 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سمانه محمدزاده - دانش آموخته کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد مرودشت، مرودشت، ایران
مریم میرشکاری - دانش آموخته کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد مرودشت، مرودشت، ایران
سعید میرشکاری - دانش آموخته کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد مرودشت، مرودشت، ایران
بهنام رازقی - دانش آموخته کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد مرودشت، مرودشت، ایران
غلامرضا علی پور - دانشجوی دکترای روانشناسی تربیتی، دانشگاه شهید چمران اهواز، اهواز، ایران

Abstract:

عدم توافق اخلاقی واقعی وجود دارد و گسترده است. به منظور درک چنین عدم توافقی، ما انواع اساسی روابط اجتماعی که افراد در فرهنگ های مختلف ایجاد می کنند و وظایف و موانع اخلاقی مجزایی که این روابط دارند را بررسی می کنیم. ما نظریه مدل های روابط را توسعه می دهیم تا چهار محرک اخلاقی مجزا و اساسی را شناسایی کنیم. یکپارچگی، محرکی است که از تمامیت گروه ها با دوری از و حذف تهدیدها مراقبت و حمایت می کند و بر مبنای نیاز با احساسات همدلانه از تمامیت گروه ها مراقبت می کند. سلسله مراتب به رتبه بندی گروه های اجتماعی احترام می گذارد که در آن باید به مافوق ها رجوع کرد و به آن ها احترام گذاشت، مافوق ها همچنین باید رهبری، هدایت،و مراقبت کنند (Fiske, ۱۹۹۱). تساوی محرکی برای رفتار بربر و متوازن، گفت و گوی برابر و فرصت برابر است. تناسب محرکی برای تنبیه و پاداش است تا با شایستگی متناسب باشد، با کمک ها سنجیده شده باشدف و قضاوت ها بر مبنای مطلوبیت جمع هزینه ها و مزایا باشد. این ۴ محرک اخلاقی، جهانی هستند اما فرهنگ، ایدئولوژی ها و افراد جایی که این انگیزه ها فعال میشوند، متفاوت هستند. برخلاف نظریه های موجود نظریه تنظیم روابط پیش بینی می کند که هر اقدامی شامل خشونت، رفتار نابرابر، و اقدام نادرست ممکن است بسته به محرک اخلاقی بکار گرفته شده و چگونگی ایجاد روابط اجتماعی مرتبط به عنوان یک اقدام اخلاقی درست درنظرگرفته شود. این رویکرد، درک سادهتر دیدگاه اخلاقی که ما با آن مخالف هستیم را ساده می کند و الگویی برای چگونگی تاثیرگذاری بر محرک های اخلاقی و اقدامات در جهان فراهم می کند. (Haidit, ۲۰۰۷; Hauser, ۲۰۰۶; Turiel۱۹۸۳)

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ESPCER03_037. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1258936/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدزاده، سمانه و میرشکاری، مریم و میرشکاری، سعید و رازقی، بهنام و علی پور، غلامرضا،1400،روانشناسی اخلاقی تنظیم کننده روابط است: محرک های اخلاقی برای یکپارچگی، سلسله مراتب، تساوی، و تناسب،3rd International Conference on Education Science, Psychology, Counseling, Education and Research،Tehran،https://civilica.com/doc/1258936

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,521
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support