Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش آموزش در احیای معماری ایرانی- اسلامی

اولین همایش ملی عمران، معماری، شهرسازی، محیط زیست و علوم مرتبط
Year: 1400
COI: CAUECONF01_009
Language: PersianView: 133
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیاوش قجاوند - دانشجوی دکترا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن
احمد میرزاکوچک خوشنویس - استادیار، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن

Abstract:

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ساختمان سازی در دهه های گذشته و بروز سبک های مختلف در معماری، معماریملل مختلف شدت به هم آمیخته است و نگاه مدرنیسم به معماری ساختمان ها باعث یکسان سازی و تبعیت ازسبک معماری واحد در کشورهای مختلف جهان شده است. در کشورهای با فرهنگ و معماری غنی، موج یکسانسازی تاثیر کمی بر روند معماری آن ها گذشته است و نتوانسته است تیپولوژی ساختمان ها را تحت تاثیرات بنیادینقرار دهد. متاسفانه در ایران، به دلیل نبود ضوابط و قوانین محکم در جلوگیری از ساخت و آموزش صحیح فرهنگ ومعماری ایرانی- اسلامی، موج فرهنگی وارد شده از غرب با سرعت بالایی معماری ایرانی- اسلامی را در خود حلکرده است به طوری که امروزه کمتر ساختمانی مشاهده می شود که با معیارهای اصولی ایرانی-اسلامی ساخته شود.این مقاله سعی دارد با بررسی عوامل و معیارهای دخیل در طراحی، به نقش خلاء آموزشی و تاثیر آن در اشائه یمعماری ایرانی-اسلامی بپردازد و هدف آن سنجش میزان نزدیکی یا انطباق هدف درس های آموزش داده شده دردانشگاه با آنچه دانشجویان فراگرفته اند، می باشد. فرضیه تحقیق، آموزش را به عنوان اصلی ترین عامل ایجاد فرهنگساخت در معماری شناخته و می تواند در سوق جامعه به احیای سنت های ارزشمند معماری شکوهمند ایرانی-اسلامی نقش بسزایی ایفا کند. در این مطالعه از روش تحقیق کیفی و تحلیلی است و دستیابی به نتایج براساساستقرا صورت می گیرد. یافته ها نشان می دهند که عدم ارتباط دانشجویان با محیط کار، کمبود دروس کاربردی وناتوانی در تطبیق نیازهای روز با معماری ایرانی- اسلامی، عامل اصلی به حاشیه رفتن سبک بومی معماری ایران می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUECONF01_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1259580/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قجاوند، سیاوش و میرزاکوچک خوشنویس، احمد،1400،نقش آموزش در احیای معماری ایرانی- اسلامی،The first National Conference on Civil Engineering, Architecture, Urban Planning, Environment and Related Sciences،Kerman،https://civilica.com/doc/1259580

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,061
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support