Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیردانش نوین روانشناسی محیط برچهره شهرهای کنونی

Year: 1400
COI: CAUECONF01_050
Language: PersianView: 145
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سمیراسادات طالبیان - دانشجوی ترم چهارم کارشناسی ارشد طراحی شهری دانشگاه پیام نور تهران
حسام اله بخشی - دانشجوی ترم چهارم کارشناسی ارشد مهندسی معماری موسسه آموزش عالی بعثت کرمان

Abstract:

حرفه معماری به دلیل ماهیت بین رشته ای خود از مباحثی مانند علوم شناختی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و هنر در بطنخود بهره میبرد، در نتیجه نه تنها محصول نهایی طراحی، بلکه فرآیند طراحی و معماری بایستی مورد توجه و بررسی قرار بگیرد.فاصله بین محیط بالقوه، یعنی محیط ذهنی و آرمانی طراح و محیط بالفعل یعنی محیطی که ساخته می شود و مورد بهره برداریقرار می گیرد، فاصله زیادی است. در صورتی محیط بالقوه به محیط بالفعل تبدیل می شود که شرایط اجتماعی، فرهنگی، روانیمخاطبان محیط در نظر گرفته شود. اهمیت شناخت کافی از موضوع طراحی، نقش تعاملی محیط فیزیکی در پیشبرد یا سرکوبافراد و همچنین بهره جستن از این تعامل از مهمترین عوامل هستند. با توجه به ازدیاد جمعیت، آلودگی محیط زیست، محدودبودن منابع و در نهایت پیچیدگی های اجتماعی در دهه های گذشته، بدون تردید بوجود آمدن و توسعه موضوع روانشناسیمحیط معماری در جوامع شهری اجتناب ناپذیر بوده است. امروزه روانشناسی محیطی یکی از رشته های مهم و فعال در دانشگاههای معتبر دنیا است که با موضوع های مختلفی در ارتباط است که مهمترین قسمت آن تاثیر مثبت و یا منفی محیط مصنوع بررفتار انسانها و یا بالعکس است. در نظر گرفتن این موضوع میتواند تاثیر قابل ملاحظه ای در بهبود طراحی و ساخت محیطفیزیکی و در نهایت محیط فردی و اجتماعی مطلوبتر داشته باشد.این نوشتار با تکیه بر دانش نوین روانشناسی محیط و تاثیر آن برچهره شهرهای کنونی است. در این زمینه نکاتی را در موردتاثیر روانشناسی محیطی در معماری حال حاضر مطرح میشود و در نهایت موارد و محورهایی را به دست می دهد که داراینقشی کلیدی در معماری حال حاضر است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUECONF01_050. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1259621/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طالبیان، سمیراسادات و بخشی، حسام اله،1400،بررسی تاثیردانش نوین روانشناسی محیط برچهره شهرهای کنونی،The first National Conference on Civil Engineering, Architecture, Urban Planning, Environment and Related Sciences،Kerman،https://civilica.com/doc/1259621

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 63,641
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support