ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر رنگ در طراحی فضاهای تفریحی توریستی

Year: 1400
COI: CAUECONF01_060
Language: PersianView: 157
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هامان اسدی - دانشجوی دکتری، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد نور-مازندران-ایران
جلال عظیمی آملی - دانشیار برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحدنور ، مازندران ، ایران.

Abstract:

آنچه بعنوان سیمای یک مجموعه معماری شهری دیده می شود، بازتاب انتقال مفاهیم و ارزش هایی است که از آموزش آن آغاز می شود،و نهایتا در جامعه به حقیقت می پیوندد، در واقع معماری در ژرف ترین معنای خود، تقسیم و ایجاد نظم و هماهنگی در فضا و زمان وتحمیل اراده انسانی به آن ها است. در این مقاله ابتدا به بررسی تاثیر رنگ در روانشناسی محیطی و در ادامه تاثیر آن در فضاهای توریستیپرداخته شده است. هدف از این مقاله ارائه راهکارهایی در جهت تاثیر رنگ در روانشناسی محیطی و فضاهای تفریحی است که می تواندنقش بسزایی در ذهن و ارتباط افراد داشته باشد. این مقاله به صورت روش تحلیل محتوایی صورت گرفته است. آنچه روان شناسی محیطرا از سایر شاخه های روان شناسی مجزا می سازد، همانا بررسی ارتباط رفتارهای متکی بر روان انسان و محیط کالبدی است. لذا توجهطراحان به بررسی روان شناختی فضاهای طراحی شده پیوندی ناگسستنی بین روان شناسان محیطی و آن ها ایجاد کرده است. رنگ یکتجربه ادراکی در همه جا است، با این وجود اطلاعات علمی کمی در مورد تاثیر رنگ بر تاثیر، شناخت و رفتار در دسترس است. در این مقالهکه به صورت تحلیل محتوایی صورت گرفته شده است به این نتیجه دست می یابیم که آنچه روان شناسی محیط را از سایر شاخه هایروان شناسی مجزا میسازد، همانا بررسی ارتباط رفتارهای متکی بر روان انسان و محیط کالبدی است. بنابراین طراحان در طراحی فضاهایمحیطی و توریستی برای جذب و تاثیر گذاری بر افراد و ارتباط آنها با یکدیگر باید به مقوله رنگ توجه بیشتری داشته باشند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUECONF01_060. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1259631/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسدی، هامان و عظیمی آملی، جلال،1400،بررسی تاثیر رنگ در طراحی فضاهای تفریحی توریستی،The first National Conference on Civil Engineering, Architecture, Urban Planning, Environment and Related Sciences،Kerman،https://civilica.com/doc/1259631

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,212
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support