ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اختلالات تجزیه ای و درمان آن

بررسی اختلالات تجزیه ای و درمان آن
Year: 1400
COI: NPSC01_001
Language: PersianView: 797
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه احمدزاده - دانشجوی کارشناسی میکروبیولوژی، موسسه آموزش عالی آفاق ارومیه
نیشتمان احمدی - دانشجوی کارشناسی پرستاری ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب دانشکده ی پرستاری مامایی

Abstract:

اختلالات تجزیه ای در واقع به گروهی از بیماری های روانپزشکی اطلاق می شود که فرد بیمار نسبتبه خود و محیط پیرامون خود کاملا آگاهی و ادراکش را از دست می دهد و به عبارتی ذهن بیمار نسبت بهآنچه اتفاق می افتد دچار گسستگی می شود و این اختلال به نوعی در حافظه وی نیز بروز می دهد. اینمشکلات می تواند شامل حافظه، هویت، احساسات، آگاهی و ادراک و رفتار فرد باشد و علائم آن در زمانبروز به گونه ایی بالقوه است که می تواند سبب مختل شدن هر قسمتی از فرآیند ذهنی گردد. از دست دادنحافظه و فراموشی را می توان مثال بارزی برای این اختلال به شمار آورد. فرد مبتلا به اختلالات تجزیه اییا اختلال تجزیه هویت یا هویتپریشی یا اختلال چند شخصیتی (شخصیت چندگانه)؛ از واقعیت هایی فرارمی کند که در مسیری ناسالم و غیرارادی هستند. این فرد قطع ارتباط و عدم تداوم میان افکار، خاطرات،محیط اطراف، عملکردها و هویت را تجربه می کند.درمان این افراد به دلیل آسیب های عمیقی که به روح و روان آنها وارد شده فرآیندی طولانی مدت می طلبدو درمانگر در طول دوره درمان می بایستی به فرد کمک کند تا شخصیت های مختلفی که وی برای خودآفریده را از یکدیگر تفکیک نمایند. به طور کلی داروی خاصی برای این افراد وجود ندارد اما داروهایی مانند:داروهای ضد افسردگی، آرام بخش ها و یا ضد اضطراب ها معمولا برای این افراد توسط پزشک متخصصتجویز می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NPSC01_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1259776/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدزاده، فاطمه و احمدی، نیشتمان،1400،بررسی اختلالات تجزیه ای و درمان آن،First National Conference on Psychopathological Studies and New Methods of Treatment،Tehran،https://civilica.com/doc/1259776

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 260
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support