ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تشخیص حالات عاطفی صورت با استفاده از نقاط تطبیقی

Year: 1400
COI: ICTBC04_039
Language: PersianView: 87
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم فرزادگان - دانشکده مهندسی کامپیوتر، دانشگاه رازی
عبدالحسین فتحی - دانشکده مهندسی کامپیوتر، دانشگاه رازی

Abstract:

از جمله مسائل جذاب در بینایی ماشین تحلیل تصاویر حاوی انسان است. یکی از مسائل مورد توجه در این زمینه تشخیص حالت چهره در یک تصویر است. چهره انسان حاوی اطلاعات معناداری از وضعیت احساسی و روحی شخص است که می توان از آنها برای ارتباط غیرکلامی با کامپیوتر استفاده کرد. برای این منظور هفت حالت کلی (شادی، ناراحتی، تعجب، ترس، خشم، نفرت و تحقیر به همراه حالت خنثی) برای چهره در نظر گرفته می شود و هدف، انتساب تصویر چهره ورودی به یکی از این هفت حالت است. در این مقاله، تشخیص خودکار نقطه های صورت بدون ناظر، برآورد شدت بر اساس رگرسیون برای واحدهای عملیات صورت (AU) و خوشه بندی احساسات برای مقابله با چالش هایی که در تشخیص حالات عاطفی چهره وجود دارد، پیشنهاد شده است. در آشکارساز نقطه ای پیشنهادی با استفاده از فیلتر گابور، توصیفگر BRISK، الگوریتم نزدیک ترین نقطه تکرار شونده (ICP) و خوشه بندی فازی (FCM)، قادر به تشخیص ۵۴ نقطه در تصاویر چهره با انسداد (نواحی نامشخص در تصویر) می باشد و همچنین با تغییرات ظاهری و مقیاس پوسته پوسته شدن مقابله می کند. در این پژوهش، حالت نرمال چهره با حالت های عاطفی دیگر به صورت نقطه هایی تطبیق یافته و همچنین مقایسه می شود و از روی این مقایسه، حالت عاطفی مشخص می گردد. با توجه به مشکلات تشخیص خودکار حالات چهره نظیر انسداد تصاویر، تغییرات ظاهری و زاویه تابش نور (به خصوص در برخورد با تصاویر با انسداد) از الگوریتم ICP به منظور ایجاد نشانه های خنثی برای عناصر صورت استفاده می شود. سپس الگوریتم FCM به منظور تشریح شکل ناحیه صورت با استفاده از اطلاعات پیشین از عناصر چهره به کار گرفته می شود. روش پیشنهادی میزان خطا در تشخیص حالات عاطفی را کاهش و نتایج بهتری را ارائه داده است. همچنین با حداکثر دقت ۹۷ % حالات عاطفی را تشخیص می دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICTBC04_039. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1259823/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرزادگان، مریم و فتحی، عبدالحسین،1400،تشخیص حالات عاطفی صورت با استفاده از نقاط تطبیقی،Fourth International Conference on Information Technology, Computer and Telecommunication Engineering of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1259823

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,194
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support