ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده از روش سلولهای خودکار در راستای توسعه شهری پایدار

Year: 1400
COI: IRCIVILC04_001
Language: PersianView: 85
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه جدا - استادیار دانشکده مکانیک و انرژی دانشگاه شهید بهشتی
ساناز چالاک - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده مکانیک و انرژی دانشگاه شهید بهشتی

Abstract:

در بسیاری از مناطق کشور، ایجاد امکاناتی ازجمله خطوط گاز و حمل ونقل، به دلیل مهاجرت از آن مناطق، به کاری بیهوده تبدیل شده و ماهیت مثبت خود را ازدست داده است. ازطرفی دیگر نیز در بسیاری از مناطق، با کمبود امکانات و سرمایه گذاری مواجه هستیم. افزایش مهاجرت به مناطق با دسترسی منابع مطلوب و افزایش جمعیت در این مناطق و به دنبال آن افزایش تقاضا، منجر به بهره وری بیش ازحد منابع محدود حوزه های آبخیز میشود. درحالیکه این منابع به تنهایی پاسخگوی کل نیازهای روبه رشد بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و شرب نیست. درنتیجه باید میزان مهاجرت بهطور دقیق پیشبینی و محاسبه شده و برای توسعه و تغییر جهت آن برنامهریزی شود و این برنامه ریزی باید با توجه به موقعیت منطقه موردنظر ازلحاظ منابع در دسترس باشد. در غیر این صورت، هزینه های انجام شده ضایع میشوند . هدف از این مطالعه مدلسازی الگوی رفتار خانوار در مهاجرت است. اندازه گیری تقاضای آب، انرژی و غذا، تلفات طبیعی تولیدشده و فاضلاب از یکسو و تعیین الگوی تغییر رفتار مصرف کننده و اعضای خانوار از سوی دیگر باهم تلفیق شده، برای تصمیم گیری حول منطقه موردنظر و طراحی یک مدل یکپارچه مورداستفاده قرار میگیرند. برای این منظور، مدل سلولهای خودکار معرفی شده و نحوه استفاده از آن برای مدلسازی الگوی رفتاری در مهاجرت و افزایش جمعیت بررسی شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRCIVILC04_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1259835/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جدا، فاطمه و چالاک، ساناز،1400،استفاده از روش سلولهای خودکار در راستای توسعه شهری پایدار،Fourth International Conference on Energy Infrastructure Management, Optimization and Development،Tehran،https://civilica.com/doc/1259835

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 24,357
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support