Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

محاسبه میزان پرشدگی گلوله آسیا با روشهای نرم افزاری و مقایسه آن با روشهای معمول

Year: 1400
COI: EMGBC04_060
Language: PersianView: 405
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مسعود رضائی - کارشناسی ارشد فرآوری مواد معدنی، صنعت سازان نادین اندیشه ، دانشگاه شهید باهنر کرمان
سعید زارع - کارشناسی ارشد فرآوری مواد معدنی، صنعت سازان نادین اندیشه، دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

گلوله های موجود در آسیا نقش انتقال انرژی نرم کنی را به مواد درون آسیا دارند. به جهت اینکه بخش بسیار زیادی از انرژی کارخانه های فرآوری صرف عملیات نرم کنی میگردد تاکنون محققان بسیاری برای افزایش بازدهی این قسمت از فرآیند تلاش کرده اند. یکی از مهم ترین پارامترهای تاثیرگذار بر عملیات نرم کنی، میزان پرشدگی گلوله در آسیاهای گلوله ای است که به جهت اهمیت آن در مدل سازی های فرآیند و تاثیر مستقیم آن بر سوددهی یا زیان دهی کارخانه، روشهای مختلفی جهت محاسبه آن نظیر شمارش بالابرهای آسیا و اندازه گیری مستقیم ارتفاع از سطح بار تا سقف آسیا ارائه شده است که هر کدام در شرایط و محدوده استاندارد خود کاربرد دارند . در این تحقیق با نظر گرفتن مزایا و مشکلات روشهای معمول جهت محاسبه پرشدگی آسیا، به بررسی روشهای دیگری پرداخته شد. روش به کار گرفته در این تحقیق بر مبنای اندازهگیریهای فیزیکی، بررسی نقشه های ساخت و مدل سازی قطعات دو نوع آسیای کوچک و بزرگ مقیاس در نرم افزارهای SolidWorks® و AutoCAD® بنانهاده شد و در شرایط مختلف سطح گلوله ها در آسیا، میزان پرشدگی به روشهای مختلف محاسبه شد. نتایج نشان داد که روش استفاده از نرم افزار SolidWorks® به دلیل در نظر گرفتن بخشهای مخروطی قسمت ورودی و خروجی آسیا و همچنین حجم تمامی لاینرها، از دقت بیشتری نسبت به سایر روشها برخوردار است. روش شمارش تعداد لاینرها برای محاسبه پرشدگی در آسیاهای کوچک از نوسان بسیار زیادی برخوردار است و خطای بسیار زیادی ایجاد میکند. روش استفاده از نرم افزار AutoCAD®در هر دو مقیاس آسیای بزرگ و کوچک در پرشدگیهای زیاد عملکرد به نسبت مطلوب تری نسبت به پرشدگیهای کم دارد (در آسیای کوچک مقیاس از مقدار ۲۷درصد به بالا و ۱۷ درصد به پایین و در آسیای بزرگ مقیاس از ۲۵ درصد به بالا دقت نسبتا مناسبی دارد). همچنین در روش استفاده از اندازه گیری مستقیم ارتفاع از سطح بار تا سقف آسیا ، در آسیای کوچک مقیاس، اختلاف یک درصدی از پرشدگی زیاد ۳۶) درصد) تا پرشدگی ۲۵ درصد وجود دارد و پس از آن از میزان پرشدگی ۱۸ درصد به پایین خطا افزایش مییابد. این روش در آسیای بزرگ مقیاس از پرشدگی زیاد ۳۶) درصد) تا پرشدگی ۱۸درصد از دقت قابل قبولی رخوردارب است و در ادامه دقت محاسبات کاهش پیدا میکند. همچنین حجم و جرم گلوله ها در پرشدگیهای مختلف مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی برای افزایش سرعت محاسبات ارائه شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EMGBC04_060. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1262602/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضائی، مسعود و زارع، سعید،1400،محاسبه میزان پرشدگی گلوله آسیا با روشهای نرم افزاری و مقایسه آن با روشهای معمول،Fourth International Conference on Development of Materials Engineering Technology, Mining and Geology،Tehran،https://civilica.com/doc/1262602

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 18,550
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support