ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ارتباط عوامل اجتماعی با احساس امنیت روانی – اجتماعی زنان ۴۵-۱۵ ساله در فضاهای عمومی شهر – پارک شهر- تهران

Year: 1400
COI: LAWBCNF04_057
Language: PersianView: 136
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

لیلا خالقی - کارشناس ارشد پژوهشگری علوم اجتماعی شهرداری تهران
یوسف انوشه - هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع)

Abstract:

احساس امنیت اجتماعی از جمله ملزومات اساسی توسعه پایدار و موزون یک جامعه به شمار می رود، بدیهی است نبود احساس امنیت از یک طرف به شدت نیروهای پویا در یک جامعه را تحلیل برده و از طرف دیگر هزینه های اجتماعی را بالا می برد بدون اینکه منجر به ارتقاء سطح رفاه اجتماعی شده باشد. بی تردید در ایجاد امنیت و احساس امنیت، عوامل اجتماعی گوناگونی دخالت داشته و روی آن موثر می باشد که فقدان آنها برقراری احساس امنیت را کند کرده یا مانع از تحقق آن می شود. هدف از انجام این تحقیق، بررسی ارتباط عوامل اجتماعی با احساس امنیت روانی - اجتماعی زنان ۱۵-۴۵ ساله شهر تهران که به پارک شهر تهران مراجعه دارند، بوده این پژوهش از نوع توصیفی - تبینی بوده و با روش پیمایشی و با استفاده از تکنیک پرسشنامه محقق ساخته صورت گرفته است که روایی آن توسط تعدادی از اساتید حوزه علوم اجتماعی و پایایی آن با انجام پیش آزمون و تحلیل داده توسط نرم افزار SPSS۲۲ مورد بررسی قرار گرفته است. که با بدست آمدن مقدار (۰) کرونباخ برابر۰/۷۹۳ نشان دهنده استحکام درونی خوب سوالات پرسشنامه می باشد. جامعه آماری تحقیق زنان ۱۵-۴۵ ساله مراجعه کننده به پارک شهر تهران بطور متوسط در طول یک هفته در فصل پائیز، در حدود ۳۵۰ نفر برآورد شد که برای تعیین حجم نمونه با استفاده از فرمول کوکران ۱۸۳ نفر بدست آمد و در نهایت از ۲۰۰ پرسشنامه توزیع شده، تعداد ۱۹۰ پرسشنامه جمع آوری شد. یافته های توصیفی تحقیق نشان داد که پاسخگویان معتقد بودند که وضعیت خصوصیات محیطی و فیزیکی پارک، کنترل اجتماعی، نظم اجتماعی و احساس امنیت روانی - اجتماعی در پارک شهر تهران در حد زیاد بوده است و آنها اذعان داشتند میزان آگاهی اجتماعی و محیطی آنها از پارک شهر تهران در حد کم بوده است.

Keywords:

خصوصیات محیطی و فیزیکی , کنترل اجتماعی , نظم اجتماعی , آگاهی اجتماعی و محیطی , احساس امنیت روانی اجتماعی.

Paper COI Code

This Paper COI Code is LAWBCNF04_057. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1262735/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خالقی، لیلا و انوشه، یوسف،1400،بررسی ارتباط عوامل اجتماعی با احساس امنیت روانی – اجتماعی زنان ۴۵-۱۵ ساله در فضاهای عمومی شهر – پارک شهر- تهران،Fourth International Conference on Social Studies, Law and Popular Culture،Tehran،https://civilica.com/doc/1262735

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 1,563
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support