ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر مسئولیت اجتماعی, اقتصادی و محیطی شرکت بر شهرت شرکت با نقش میانجی نگرش و رضایت مشتریان در بیمه ایران

Year: 1400
COI: RMIECONF08_013
Language: PersianView: 112
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرشته قاسمی تودشکچویی - دانشجو دکتری رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی, دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر
پریسا یکتاسرشت - دانشجو کارشناسی ارشد رشته مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی, دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب
خاطره مرادی - کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش کارآفرینی, دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیک تهران مرکز
محمد جعفری - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت دولتی گرایش تحول سازمانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز

Abstract:

رقابت، به جزیی تفکیک ناپذیر از کسب و کار در دنیای امروز تبدیل شده است و شرکت ها در صنایعمختلف می کوشند تا با استفاده از تمام توان و امکانات خود، بر سایر رقبا پیشی گرفته و جایگاه خود رادر بازار حفظ کرده و آن را ارتقاء دهند. یکی از ابزارهای مهم که از گذشته های بسیار دور، چه در عرصههای فردی، چه اجتماعی و چه در کسب و کار باعث سرآمدی نسبت به دیگران بوده، حسن شهرت است.افراد و شرکت هایی که به این دارایی نامحسوس دست یابند، می توانند از مزایای آن برخوردار شده و ازآن استفاده نمایند بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع در پژوهش حاضر به بررسی تاثیر مسئولیتاجتماعی, اقتصادی و محیطی شرکت بر شهرت شرکت با نقش میانجی نگرش و رضایت مشتریان در بیمهایران پرداخته شده است. روش پژوهش توصیفی پیمایشی است. از پرسشنامه استاندارد برای بررسیموضوع پژوهش استفاده شد. پرسشنامه در بین ۱۶۹ نفر از کارکنان و مدیران شرکت بیمه ایران به روشتصادفی ساده پخش گردید و با استفاده از نرم افزارهای آماری SPSS و Smart PLS داده ها تحلیل شد.نتایج نشان می دهد مسئولیت اجتماعی, اقتصادی و محیطی شرکت بر شهرت شرکت با نقش میانجینگرش و رضایت مشتریان در بیمه ایران تاثیر مثبت و معنی داری دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RMIECONF08_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1263771/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قاسمی تودشکچویی، فرشته و یکتاسرشت، پریسا و مرادی، خاطره و جعفری، محمد،1400،بررسی تاثیر مسئولیت اجتماعی, اقتصادی و محیطی شرکت بر شهرت شرکت با نقش میانجی نگرش و رضایت مشتریان در بیمه ایران،8th International Conference on Recent Advances in Industrial Management and Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1263771

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,704
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support