ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ماخذیابی چند بیت مدحی از کسایی مروزی در مدح اهل بیت علیهم السلام

Year: 1400
COI: MAEICN05_022
Language: PersianView: 154
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدحامد نقدی بیکی - دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بوعلی سینا همدان

Abstract:

کسایی مروزی از شاعران عصر سامانیان است. از او اشعار چندانی به جا نمانده است، با این حال اشعار به جا مانده از او نشان دهندهی توان بالای او در هنر شاعری است. بخشی از اشعار کسایی مروزی به مدح اهل بیت علیهم السلام اختصاص دارد. او در این اشعار به زیبایی به مدح آنان پرداخته است. بخشی از ابیاتی که در این اشعار مدحی به کار برده است، دربردارندهی مضامینی است که مستخرج و مقتبس از روایات و احادیث نوبی و اهل بیت علیهم السلام است. تناسب در به کار بردن این ابیات و تسلط کسایی بر معانی به کار برده در این اشعار نشان می دهد که کسایی یک شاعر شیعی با عقایدمحکم بوده که به مبانی اعتقادی مذهب خود کاملا واقف بوده و بر روایات تسلط داشته است. ابیات به کار رفته در دیوان او که در مدح اهل بیت علیهم السلام سراییده شده، نشان دهندهی این است که او یک شیعهی دوازده امامی است که در سراییدن اشعارش دقت خاصی به استفاده از روایات و احادیث دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MAEICN05_022. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1263963/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نقدی بیکی، سیدحامد،1400،ماخذیابی چند بیت مدحی از کسایی مروزی در مدح اهل بیت علیهم السلام،Fifth International Conference on Interdisciplinary Studies in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1263963

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,035
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support