ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین عوامل موثر بر کیفیت اکوتوریسم با رویکرد توسعه پایدار

Year: 1400
COI: ICACU01_1013
Language: PersianView: 78
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

دانیال عربعلی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، دانشگاه رجاء، قزوین، ایران
محمد بهزادپور - استادیار و عضو هیئت علمی گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد، البرز، ایران
سیدحسن حسینی - عضو هیئت علمی گروه عمران دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه رجاء، قزوین، ایران

Abstract:

اکوتوریسم یا بوم گردشگری گونه ای از گردشگری است که در آن گردشگران برای دیدار از مناطق طبیعی نامسکون و دست نخورده جهان سفر می کنند. البته در اکوتوریسم صرفا دیدار مطرح نیست بلکه آموزش محیط زیست و نفع رسانی به جوامع محلی و غیره ضروری و واجب است. از طرفی گردشگری یکی از فعالیت های روبه رشد در سراسر جهان است و در عین حال یکی از تهدیدهای اصلی برای محیط (محیط طبیعی و فرهنگی) به شمار می رود. به دنبال توجهات جهانی به مقوله محیط زیست در دهه های گذشته و ارزش یافتن پارادایم گردشگری پایدار و پدید آمدن مفاهیمی چون اکوتوریسم، گردشگری سبز یا مسئولانه، به عنوان مکانیسم های کنترل پیامدهای منفی،گردشگری مورد توجه قرار گرفت. صنعت گردشگری موازی با جنبشی در معماری تحت عنوای معماری پایدار شکل گرفته است . امروزه تکنیک های طراحی پارامتریک ، مزایای آشکاری برای فرایندهای مهندسی، تولید و ساخت ارائه می دهد، طبیعتا معماران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و همواره سعی دارند این روش ها را در خلق راه حل های طراحی در فرایند طراحی خود به کار گیرند. در این میان روش های عملیاتی مختلفی مبتنی بر اصول اکوتوریسم به کار گرفته شده اند.آنچه در این مقاله مورد توجه قرارگرفته مفهوم اکوتوریسم، رابطه اکوتوریسم با معماری و معماری پایدار است. پژوهش حاضر توصیفی تحلیلی در راستای تبیین نقش معماری در اکوتوریسم ارائه می دهد و به واکاوی این پرسش اساسی که آیا چنین مفهومی عملا دست یافتنی است یا این که تنها در حد یک برنامه می تواند در معماری پایدار واقع شود، می پردازد و در همین راستا نقش معماران در برنامه ریزی اکوتوریسمی قابل دسترس برای همگان و درعین حال ایجاد تعاملی هماهنگ بین دسترسی بیشتر مردم به محیط های طبیعی و حفاظت و جلوگیری از تخریب محتمل ناشی از این همگانی شدن را بررسی می کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_1013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1264483/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عربعلی، دانیال و بهزادپور، محمد و حسینی، سیدحسن،1400،تبیین عوامل موثر بر کیفیت اکوتوریسم با رویکرد توسعه پایدار،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1264483

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 453
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support