ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدلسازی ریسک مبتنی بر RBM با استفاده از منطق فازی (fuzzy logic) در واحد های تقویت فشار صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

Year: 1399
COI: OGPH05_088
Language: PersianView: 89
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی یاقوت نژاد - کارشناس ارشد مهندسی ایمنی و بازرسی فنی، دانشگاه صنعت نفت
سیروس احمدی بابادی - رئیس QHSE یاردهای خرمشهر، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران

Abstract:

با توجه به گسترش و پیچیدگی روزافزون صنایع و به وقوع پیوستن حوادث بزرگ در عملیات فرآیند، نیاز به یک چارچوب منسجم برای مدیریت ریسک برای عملیات های فرآیندی وجود دارد. هدف از این مقاله ارائه یک الگوی بومی از عملیات فرآیند مدیریت ریسک برای یک ایستگاه تقویت فشار می باشد. سطح ریسک در روش ارزیابی ریسک مبتنی بر RBM از ضرب احتمال در پیامد حادثه به دست می آید که مشتق شده از چهار عامل است: تاثیر عملیاتی، انعطاف پذیری عملیاتی، هزینه های نگهداری و تاثیر بر ایمنی و محیط زیست. با این حال، این نوع ارزیابی ریسک کلاسیک همیشه با عدم قطعیت همراه است و روش های فازی برای غلبه بر این عدم قطعیت ها معرفی شده اند. این روش در سال ۱۳۹۸ ۱۳۹۸در یک ایستگاه تقویت فشار و تزریق گاز به عنوان مطالعه ی موردی اجرا شده است. ۷۳ مورد ریسک مربوط به این ایستگاه تقویت فشار و تزریق گاز شناسایی شده است. نتایج نشان می دهد که مدل فازی اعداد دقیق تر و واقعی تری را ارائه می دهد. این روش می تواند به عنوان یک روش اصلی تصمیم گیری برای پیش بینی های آینده به منظور مدیریت بهتر واحدهای صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از این روش باعث افزایش ایمنی سیستم، کاهش خطرات محیطی، کاهش هزینه ها و زمان تعمیر و نگهداری می شود. هزینه ها بر اساس سطح خطرات مرتبط با عملیات فرآیند و استفاده از تجهیزات کمکی در صورت لزوم و در نهایت اولویت بندی می شوند. در نهایت خسارت ناشی از عملیات فرآیند بر اساس میزان خطر آنها است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is OGPH05_088. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1265244/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یاقوت نژاد، علی و احمدی بابادی، سیروس،1399،مدلسازی ریسک مبتنی بر RBM با استفاده از منطق فازی (fuzzy logic) در واحد های تقویت فشار صنایع نفت، گاز و پتروشیمی،Fifth International Conference on Oil, Gas, Petrochemicals and HSE،Hamadan،https://civilica.com/doc/1265244

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,021
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support