ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی کیفیت پارک های شهری از نظر کاربران (نمونه موردی: پارک جنگلی تپه نرگس شهر بیله سوار)

Year: 1400
COI: AGRICONFS01_109
Language: PersianView: 149
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سجاد شمشیری - مربی، گروه کشاورزی، دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی
مصطفی دشتی سادات - دانشجوی کارشناسی، مهندسی فضای سبز، دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی

Abstract:

از آنجایی که فضاهای سبز شهری و پارک های شهری در سلامت جسمی و روانی شهروندان اهمیت بالایی دارد، بدین منظور در این پژوهش به بررسی کیفیت امکانات ایجاد شده و مدیریت پارک جنگلی تپه نرگس شهر بیله سوار پرداخته شده است. هدف این پژوهش بررسی ناهنجاری ها و نابسامانی های موجود در پارک ها به دلیل عدم طراحی مناسب فضای پارک است. در این تحقیق از نظر سنجی استفاده کنندگان از پارک ها استفاده شده تا با ارائه راهکارهای مناسب فضای پارک ها را ارتقاع دهیم. جامعه آماری این پژوهش شامل کلیه شهروندان شهرستان بیله سوار است و تعداد نمونه مورد نظر ۱۲۰ نفر از کل این جامعه آماری می باشد. پارک نرکس تپه سی به لحاظ بهره گیری فراوان از عنصر طبیعت و دارا بودن آب و هوای سالم و شیب طبیعی و مناسب زمین در دامنه تپه، رودخانه و سالن ورزشی سرپوشید و وسایل ورزشی و بازی و .... که از بدیع ترین و مناسب ترین پتانسیل ها برای پارک سازی به حساب می آید، می تواند از مکان های تفرجگاهی گردشگران و شهروندان بیله سواری قرار گیرد. اما علیرغم این پتانسیل ها به دلیل عدم توجه به برخی از فاکتورهای پارک سازی باعث شده که جذابیت و مطلوبیت آن کاهش یابد. برای استفاده مطلوب و بهینه، نظر شهروندان در استفاده از پارک باید مبنا قرار گیرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is AGRICONFS01_109. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1265432/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شمشیری، سجاد و دشتی سادات، مصطفی،1400،بررسی کیفیت پارک های شهری از نظر کاربران (نمونه موردی: پارک جنگلی تپه نرگس شهر بیله سوار)،The first national conference on community-based research in agriculture, natural resources and the environment،Hamadan،https://civilica.com/doc/1265432

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 171
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support