ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رای دیوان بین المللی دادگستری در پرونده جاداف(شکایت هندوستان به طرفیت پاکستان)

Year: 1400
COI: LPHCONF02_070
Language: PersianView: 44
This Paper With 28 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 28 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اسماعیل خلیفه - دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق بین الملل دانشگاه علوم قضائی و خدمات اداری تهران، ایران.

Abstract:

نقش دیوان بین المللی دادگستری در توسعه تدریجی حقوق بین الملل با رویکرد روابط کنسولی و حمایت از حقوق یک کشور و اتباع آن تحت کنوانسیون روابط کنسولی وین مصوب ۱۹۶۳ قابل توجه است. دیوان در سال ۲۰۱۹ با تشخیص این که پاکستان، تعهدات خود را وفق ماده ۳۶ کنوانسیون روابط کنسولی وین مصوب ۱۹۶۳ نقض کرده است، رای خود را در خصوص یکی از اتباع هندوستان؛ آقای کولبوشان جاداف، صادر کرد. با توجه به نقض های مکرر صورت گرفته نسبت به آقای جاداف ذیل ماده ۳۶ کنوانسیون در خصوص عدم اطلاع ایشان از حقوق خود، عدم اعطاء دسترسی کنسولی به ماموران کنسولی هندوستان و هم چنین عدم ایجاد فرصت ملاقات و گفتگو، دیوان بین المللی دادگستری دولت پاکستان را محکوم می نماید. بنابراین، پاکستان متعهد است که - از هر طریقی که خود انتخاب می کند - اقدامات و تصمیمات خود در خصوص محکومیت و مجازات جاداف را تحت بررسی و بازنگری (تجدید نظر) موثری قرار دهد. این رای دیوان، بیانگر این حقیقت است که اختلافات را می توان به صورت قضائی و مسالمت آمیز حل و فصل نمود. این مقاله به یکی از مهم ترین پرونده های مرتبط با حقوق کنسولی می پردازد که از این حیث که به پرونده ای از اتباع یک کشور می پردازد، حائز اهمیت است. در این نوشتار با رویکردی توصیفی - تحلیلی بر آن هستیم که علاوه بر بررسی موشکافانه رای دیوان، به تعهدات پاکستان و هم چنین پیامدهای پیش آمده متعاقب رای مذکور برای پاکستان و هند اظهار نظر کنیم.

Keywords:

دیوان بین المللی دادگستری , جاداف , حقوق کنسولی , ماده ۳۶ کنوانسیون وین , هندوستان , پاکستان.

Paper COI Code

This Paper COI Code is LPHCONF02_070. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1266234/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خلیفه، اسماعیل،1400،بررسی رای دیوان بین المللی دادگستری در پرونده جاداف(شکایت هندوستان به طرفیت پاکستان)،Second Conference on Law, Political Science and Humanities،https://civilica.com/doc/1266234

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 461
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support