ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

باز شناسی تاثیرات جنگ جهانی دوم بر اندیشه های معماران غربی با رویکرد بازسازی پس ازجنگ

Year: 1400
COI: UACECONF02_002
Language: PersianView: 44
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میثم رستگار - کارشناس ارشد معماری، موسسه آموزش عالی طبری بابل
سعیده تیزکار - کارشناس ارشد معماری ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل
نادیا معقولی - دکترای پژوهش هنر ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر

Abstract:

جنگ جهانی دوم جنگی فراگیر بین اول سپتامبر ۱۹۳۹ تا دوم سپتامبر ۱۹۴۵ بود. این جنگ گسترده ترین جنگ جهانی تاریخ بشر بود که در آن بیش از ۱۰۰ میلیون نفر از سی کشور به صورت مستقیم جنگیدند. در طول جنگ جهانی بیش از ۷۰ میلیون نفر کشته شدند که این آمار خونین ترین درگیری انسان در طول تاریخ بشریت است. ویرانی های این جنگ هم می تواند گسترده ترین تخریب در تاریخ باشد. بناهایی که با انواع و اقسام سبک ها و کاربری ها در زمان های مختلف و توسط معماران بزرگ و کوچک با صرف هزینه های گزاف برای انسان ساخته شدند و توسط همین انسان نابود شدند. تفکر معمار قبل از جنگ چه تفاوتی با معمار بعد از جنگ دارد؟ اصولا انسان بعد از جنگ به چگونه بناهایی نیاز دارد که قبل از جنگ به آن نیازمند نبود؟در این مقاله که از نوع نظری و روش توصیفی – تحلیلی است سعی شده است با گردآوری اسناد کتابخانه ای تاثیرات جهانی جنگ بر اندیشه های معماران غربی در بازه زمانی ۱۹۳۰ تا ۱۹۶۰ را مورد شناسایی قرار دهد.با بررسی ها مشخص شده است که جریان معماری مدرن تنها سبک آوانگارد بعد از جنگ جهانی راهی جز سرعت در ساخت و ساز و پیش ساخته سازی برای آوارگان نداشته است و خشونت های جنگ ظرافت ها و تزئینات معمارانه قبل از جنگ را از کنار نهاده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UACECONF02_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1266264/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رستگار، میثم و تیزکار، سعیده و معقولی، نادیا،1400،باز شناسی تاثیرات جنگ جهانی دوم بر اندیشه های معماران غربی با رویکرد بازسازی پس ازجنگ،The Second International Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering, Environment،https://civilica.com/doc/1266264

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 443
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support