ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر معماری سبز در طراحی داخلی مراکز آموزشی- درمانی

Year: 1400
COI: UACECONF02_062
Language: PersianView: 42
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

دنیا ابراهیمی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری داخلی، گروه معماری، واحد پردیس، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران
حدیثه کامران کسمایی - عضو هیئت علمی تمام وقت، گروه معماری، واحد پردیس، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران

Abstract:

پژوهش های فراوانی در راستای تعیین نقش محیط بر کیفیت آموزش و درمان صورت گرفته است. با شناخت و شناسایی استانداردها و معیار های موثر بر کیفیت محیط می توان عوامل مزاحم در طراحی را کاهش داد. یکی از موضوعات پر اهمیت در معماری امروز، مسئله فضای سبز در طراحی داخلی است. به طور کلی گذراندن ساعات طولانی در مراکز آموزشی و درمانی برای افراد حاضر در محیط، تجربه ای تنش زا و استرس زا است. هر گونه فعالیتی که در راستای کاهش این تنش و استرس باشد، نتیجه ی مثبتی در روند درمان و آموزش در پی خواهد داشت. این پژوهش با فرض این موضوع که معماری سبز می تواند رویکردهای آموزشی–درمانی را به روزرسانی کند، سعی دارد رابطه میان معماری و رویکردهای آموزشی–درمانی را با معماری سبز دریابد. برای این کار از مطالعات کتابخانه ای کتب و مقالات استفاده می کند. در نتیجه هدف از این مطالعات و پژوهش، تعیین نگرش در طراحی مراکز درمانی و آموزشی می باشد. به طوریکه بتوان به محیط کار این مراکز به عنوان یک محیط آرامش بخش و نشاط آور نگریست. هدف از طراحی محیط آرامش بخش و نشاط آور، این است که یک مرکز آموزشی–درمانی بتواند با ایجاد شرایط مطلوب از افراد داخل مجموعه که در شرایط نامناسبی هستند، حمایت کند. از دیگر اهداف این پژوهش، یافتن ارتباط بین فضاهای آموزشی–درمانی و فضای سبز در طراحی داخلی می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UACECONF02_062. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1266323/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابراهیمی، دنیا و کامران کسمایی، حدیثه،1400،تاثیر معماری سبز در طراحی داخلی مراکز آموزشی- درمانی،The Second International Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering, Environment،https://civilica.com/doc/1266323

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,292
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support