ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی هویت تاریخی در سیمای شهری میدان شهدای مشهد

Year: 1400
COI: UACECONF02_096
Language: PersianView: 80
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

تکتم نصرتی - کارشناس ارشد معماری از دانشگاه آزاد واحد مشهد

Abstract:

مقاله حاضر به شناسایی و ارزیابی فرآیند شکل گیری هویت تاریخی در میدان شهدای مشهد می پردازد.فرآیند شکل گیری هویت شهر و به تبع آن میدان شهدا در قالب تعامل مداوم محیط و اجتماع در گذر زمان پی ریزی شده است و قابل شناسایی است.در این راستا بر مبنای مقایسه تطبیقی نظرات متخصصین در حوزه هویت و بررسی وضعیت میدان شهدا در طی دهه های مختلف از ابتدای شکل گیری تا کنون به تدوین جدولی برای سنجش هویت تاریخی دراین میدان می پردازد. بر مبنای این جدول ، پرسشنامه و چک لیست ارزیابی تدوین گردیده است.پرسشنامه و مصاحبه،ناظر بر برداشت مخاطب استفاده کننده از میدان در اختیار کاربران قرار گرفت و نتایج به دست آمده حاکی از آن است که فرآیند شکل گیری هویت ،علاوه بر اینکه با ابعادی نظیر خوانایی و تشخص،احساس تعلق احساس تعلق و وابستگی ، خاطره انگیزی و تعاملات اجتماعی مرتبط بوده و از آنها متاثر است که باتوسعه شهرمشهد برازدجام و شلوغی این میدان نیز افزوده شده تا جایی که رفته رفته هویت شهری و تاریخی خود را ازدست داده و به یکی ازگره های مهم ترافیکی شهرتغییرشکل داده است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UACECONF02_096. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1266357/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نصرتی، تکتم،1400،بررسی هویت تاریخی در سیمای شهری میدان شهدای مشهد،The Second International Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering, Environment،https://civilica.com/doc/1266357

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,624
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support