ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیلی برتاثیر اقلیم در شکل گیری خانه های سنتی (نمونه های موردی : شهرهای تبریز و کیوتو)

Year: 1400
COI: UACECONF02_098
Language: PersianView: 93
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آناهیتا مدیرآثاری - دانشگاه علم و هنر یزد

Abstract:

این پژوهش با هدف بررسی دگرگونی ها و تحولات ساختار و شکل گیری خانه های قدیمی با تاثیرپذیری از اقلیم در محدوده مطالعاتی مورد انتخاب تدوین شده است. از آنجایی که ساختار و شکل گیری خانه ها از عوامل مختلفی چون اقلیم منطقه تاثیر می پذیرد، لذا توجه اصلی مقاله به تاثیرپذیری این خانه ها از اقلیم در سده گذشته معطوف شده است. معماری خانه های تاریخی و خانه های معاصر دارای تغییراتی بوده و به بررسی دو شهر با اقلیم های مشابه پرداخته می شود. این دوشهر با اقلیم سرد وخشک درشهرهای تبریز وکیوتو بوده و دگرگونی هایی که در تغییرات آب و هوای در شهرهای تاریخی ایران و ژاپن بوجود آمده، سبب تغییر شکل ساختمان های مسکونی شده است. پیشنهاد طرح هایی موافق با خواسته های فرهنگی اجتماعی ساکنین و در نظرگرفتن فرآیند تاثیر اقلیم منطقه بر شکل گیری خانه ها از اهمیت بارزی برخوردار است . روند شکل گیری خانه ها ، هنگامی مقبولیت و معقولیت خود را تثبیت می کند، که از معیارهایی برخاسته از توان سرزمین و نیاز جامعه شکل بگیرد و با گذشت زمان ، همچنان توان پاسخگویی خود را حفظ کند. روش ها و فنون به کار رفته در مسکن سنتی هر دو منطقه بر ابعاد مختلف پایداری تاکید دارد و روش ها به بهترین نحو و با توجه به نیازهای انسانی، به کار گرفته شده به طوری که کمترین تقابل را با محیط زیست و طبیعت و اقلیم داشته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UACECONF02_098. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1266359/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مدیرآثاری، آناهیتا،1400،تحلیلی برتاثیر اقلیم در شکل گیری خانه های سنتی (نمونه های موردی : شهرهای تبریز و کیوتو)،The Second International Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering, Environment،https://civilica.com/doc/1266359

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 1,496
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support