ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه نقش عوامل کالبدی و اجتماعی در ارتقا امنیت محله های شهری شیراز

Year: 1400
COI: UACECONF02_102
Language: PersianView: 69
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهروز سعدین - مربی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان، لارستان، فارس، ایران

Abstract:

امنیت، یکی از مهمترین نیازهای بشر است. محققان بر این باورند که عوامل گوناگونی چون عوامل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... در ایجاد امنیت موثرند، که در این میان می توان به نقش و تاثیرات محیط نیز اشاره نمود. ما همواره با محیط های فیزیکی و ذهنی متفاوتی در پیرامون خود مواجه هستیم. یکی از این محیط های فیزیکی، شهر است. شهر به عنوان محیط زندگی مردم تاثیرات مختلفی را بر چگونگی زندگی افراد دارد و ازآن جا که حیطه دانش طراحی شهری، فضاهای شهری و ارتقای کیفیت زندگی در این فضاها می باشد، لازم است مورد برر سی قرارگیرد. از ویژگی های عمده شهرها، تشکیل آنها از سلسله مراتب فضایی است که به ترتیب منطقه، ناحیه، محله و زیرمحله می-باشد. هر منطقه از یک یا چند ناحیه، هر ناحیه از یک یا چند محله و هر محله از یک یا چند زیرمحله تشکیل می-شود. وجود امنیت عمومی برای احساس رفاه و امنیت در هر محله ای حیاتی است. هدف این مقاله بررسی ارتقاء امنیت محیطی به عنوان یکی از مهمترین عوامل دخیل در مقبولیت فضا و حضور ساکنان در آن در محله های شهر شیراز و سپس ارائه راهکارها و سازوکارهایی جهت بهبود امنیت محلات شهری می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UACECONF02_102. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1266363/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سعدین، بهروز،1400،مطالعه نقش عوامل کالبدی و اجتماعی در ارتقا امنیت محله های شهری شیراز،The Second International Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering, Environment،https://civilica.com/doc/1266363

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,231
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support