ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اثر بلوک های ذوزنقه ای شکل بر مشخصات پرش هیدرولیکی در حوضچه ی آرامش با مدل Flow ۳D

Year: 1400
COI: MMICONF08_044
Language: PersianView: 91
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیر حاجی زاده فلاح - کارشناس ارشد آب و ساز های هیدرولیکی
الناز رستم زاده رنانی - کارشناسی عمران

Abstract:

حوضچه آرامش یا حوضچه جهش آبی عبارت است از قسمت کوتاهی از یک کانال کف سازی شده که به صورت سازه ای خاصدر انتهای سرریزها یا هر منبع دیگری که جریان فوق بحرانی ایجاد کند، ساخته می شود و هدف از ساختن آن به تشکیل پرشهیدرولیکی در داخل حوضچه خلاصه می شود که در این صورت جریان فوق بحرانی، قبل از رسیدن به قسمت های غیر کفسازی شده رودخانه به جریان زیر بحرانی تغییر حالت داده و از انرژی فوق العاده آن کاسته و از خرابیهای احتمالی جلوگیریمی گردد. هر گونه تغییرات در ساختار حوضچه آرامش به طور مستقیم بر رفتار هیدرولیکی جریان تاثیر می گذارد. شکل وساختار حوضچه آرامش و شکل و هندسه بلوک ها نقش بسزائی روی عملکرد هیدرولیکی و نوسانات سرعت جریان و طول پرشدر حوضچه های آرامش دارد. با توجه به اهمیت بلوک های حوضچه های آرامش و تاثیر بسزای آنها بر استهلاک انرژی و با نظربه اینکه تاکنون تحقیقات گوناگونی بر روی خصوصیات هیدرولیکی پرش و در نتیجه خصوصیات حوضچه های آرامش صورتگرفته است اما تاکنون تحقیقی بر روی تغییرات سرعت جریان و طول پرش در حوضچه های آرامش با بلوک های ذوزنقه ایشکل در شرایط هیدرولیکی ثابت صورت نگرفته است. لذا در این مقاله به بررسی عددی طول جهش هیدرولیکی در حوضچهآرامش با بلوک های ذوزنقه ای شکل با استفاده از مدل Flow-۳D پرداخته شده است.

Keywords:

پرش هیدرولیکی , حوضچه آرامش , بلوک های ذوزنقه ای شکل , مدل Flow-۳D

Paper COI Code

This Paper COI Code is MMICONF08_044. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1267602/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حاجی زاده فلاح، امیر و رستم زاده رنانی، الناز،1400،بررسی اثر بلوک های ذوزنقه ای شکل بر مشخصات پرش هیدرولیکی در حوضچه ی آرامش با مدل Flow ۳D،8th International Conference on Mechanics, Construction, Industries and Civil Engineering،https://civilica.com/doc/1267602

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support