ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی دوام سایشی بتن حاوی محصولات بازیافتی حاصل از تایرهای فرسوده

Year: 1400
COI: NCCD02_017
Language: PersianView: 44
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی زارعی - کارشناسی ارشد مهندسی عمران، گروه راه و ترابری، دانشگاه تربیت مدرس
حامد روح الامینی - استادیار دانشکده فنی و مهندسی، گروه مهندسی عمران، دانشگاه هرمزگان
ابوالفضل حسنی - استاد دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست، گروه راه و ترابری، دانشگاه تربیت مدرس
مجتبی زارعی - کارشناسی ارشد مهندسی شهرسازی، دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

امروزه بحث استفاده از محصولات بازیافتی در سازه های بتنی به یک بحث بسیار مهم تبدیل شده است. دلایل این اهمیت در درجهاول مسائل مربوط به آلودگیهای ایجاد شده توسط مصالح ضایعاتی در محیط زیست و در درجه دوم اهمیت کاهش استفاده از منابعتجدید ناپذیر است. در این تحقیق از محصولات بازیافتی تایرهای فرسوده که شامل خردهلاستیک و الیاف فلزی بازیافتی می باشد، دربتن استفاده شده است تا دوام آن دربرابر سایش مورد ارزیابی قرار گیرد. هدف از این تحقیق همانگونه که بیان شد ابتدا ارائه یکراهکار برای حل معضل زیست محیطی ایجاد شده در اثر انباشت تایرهای فرسوده در نقاط مختلف زمین و در ادامه ارائه یک راهکار برایکاهش استفاده از سنگدانه که یک محصول تجدیدناپذیر در بتن است، میباشد. بنابراین، در این مطالعه از ۵ ، ۱۰ ، ۱۵ و ۲۰ درصدحجمی خرده لاستیک با و بدون ۰.۲۵ و ۰.۵ درصد حجمی الیاف فلزی در بتن استفاده شده است. در ادامه برای بررسی دوام این طرح-های مخلوط از آزمایش مقاومت فشاری و مقاومت سایشی استفاده شده است. بنابر نتایج حاصله از این تحقیق، افزودن خرده لاستیکمنجر به کاهش مقاومت های سایشی و فشاری آن می گردد. در حالیکه افزودن الیاف فلزی بازیافتی به بتن، منجر به افزایش مقاومتسایشی می شود. همچنین استفاده همزمان از الیاف فلزی بازیافتی با خرده لاستیک، باعث بهبود روندکاهشی مقاومت فشاری نمونه هایحاوی خرده لاستیک می گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCD02_017. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1268768/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زارعی، علی و روح الامینی، حامد و حسنی، ابوالفضل و زارعی، مجتبی،1400،ارزیابی دوام سایشی بتن حاوی محصولات بازیافتی حاصل از تایرهای فرسوده،Second National Conference on Concrete Durability،Tehran،https://civilica.com/doc/1268768

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 30,784
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support