ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

حقوق مالکیت فکری و چالشهای تحقیق و توسعه در صنعت دارو

Year: 1400
COI: JR_JHALAL-4-1_007
Language: PersianView: 37
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شهریار اسلامی تبار - مدیر گروه تخصصی حقوق سلامت دانشگاه علوم پزشکی مجازی، تهران، ایران.
احسان لامع - دانش آموخته حقوق تجارت بین الملل دانشگاه آزاد پردیس، تهران، ایران.
سعید علیزاده مالک - پژوهشگر حقوقی، دانشگاه پیام نور، تهران، ایران.
فاطمه انوار - دانش آموخته حقوق خصوصی دانشگاه علوم تحقیقات، تهران، ایران.

Abstract:

مقدمه: دولت ها برای تقویت و اشاعه بهداشت عمومی سعی در ترغیب شرکت های داروسازی به انجام تحقیقات (Reasearch & Develop) و نوآوری دارویی با ارائه مشوق هایی چون حق اختراع یا مالکیت فکری دارند تا آنان از حقوق ویژه ناشی از ثبت دارو به عنوان اختراع بهره مند شوند.روش ها: این مقاله به صورت توصیفی و مطالعه کتابخانه ای و با استفاده از پژوهش های تجربی درخصوص مالکیت فکری و صنعت دارو درخصوص موضوعات روش شناختی (متدلوژیکی) و منابع اصلی داده ها به برخی از موضوعات مهم و شکاف های اساسی در این راستا می پردازد.نتایج: علی رغم وجود مباحث و مسائل اساسی، شواهد تجربی نسبتا اندکی در حمایت از سیاست گذاری درخصوص مالکیت فکری به چشم می خورد و بخش دارو در عرصه اقتصادی نه تنها پیچیده، بلکه از نظارت قانونی بالایی برخوردار است. هرچند دخالت های واسطه های تحصیل کرده مانند پزشکان و داروسازان تاثیر شدیدی بر تقاضای دارو دارند. به این طریق نیاز جامعه به دسترسی به داروهای جدید و موثر تامین می شود.نتیجه گیری: این وظیفه دولت ها است تا از ایمنی، کارآیی و کیفیت محصولات سلامت محور در سلامت آحاد جامعه اطمینان حاصل کنند. بر اساس قواعد سنتی نظام حق اختراع، دو چالش اساسی پیش روی قابلیت کاربرد جدید دارویی وجود دارد و حتی موافقتنامه تریپس در مورد جدید محسوب شدن این نوآوری ها مطلبی نگفته است، بلکه صرفا اعضای سازمان جهانی مالکیت معنوی را ملزم کرده است که گواهی ثبت اختراع را به محصولات و فرآیندهایی که از اساس جدید هستند، اعطا کند. اولین چالش این است که آیا کشف کاربرد جدید دارویی جزء روش های معالجه تلقی می شوند یا خیر و دومین چالش درخصوص جدید محسوب شدن این نوآوری ها است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JHALAL-4-1_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1269681/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسلامی تبار، شهریار و لامع، احسان و علیزاده مالک، سعید و انوار، فاطمه،1400،حقوق مالکیت فکری و چالشهای تحقیق و توسعه در صنعت دارو،https://civilica.com/doc/1269681

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 8
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support