ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش جنسیت در تجزیه و تحلیل گفتمانی دانشجویان رشته زبان انگلیسی شهرکرمان

Year: 1400
COI: RDELTLT01_119
Language: PersianView: 51
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد عباس نژاد - استادیار گروه زبان های خارجی، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشگاه شهید باهنر کرمان، ایران
موحده سادات موسوی - دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی، دانشگاه علامه طباطبایی تهران، ایران

Abstract:

مبحث مطالعات جنسیتی و بررسی هویت فردی و اجتماعی را می توان در پژوهش های موجود در حوزه علوم انسانی مشاهده کرد که شاخه ای از آن به تاثیر جنسیت در برداشت گفتمان هاست. جنسیت و زبان به یک موضوع جالب توجه مبدل شده اند که برخی از زبان شناسان برای یافتن رابطه بین آنها تحقیقاتی انجام داده اند. برخی از مطالعات بر تفاوت بین زبانی که زنان و مردان از نظر واجی، نحو، واژگان و تحلیل مکالمه صحبت می کنند، تمرکز دارند. در حالی که مطالعات دیگر تاثیر اختالفات جنسیتی در ایجاد و حفظ قدرت عدم تعادل بین دو جنس را مورد بررسی قرار داده است. در این مقاله سعی شده است رابطه بین جنسیت و زبان کشف شود. برای این منظور، پرسشنامه ای طراحی گردید تا به بررسی تفاوت یا شباهت تحلیل گفتمانی در دانشجویان مرد و زن بپردازد. این پرسشنامه در اختیار ۵۰ نفر از دانشجویان رشته زبان انگلیسی دانشگاه های شهر کرمان قرار گرفت و آنها باید درک و برداشت خود را از جمله های موجود در نظر گرفته و یکی از گزینه ها را انتخاب می کردند. تمامی داده های به دست آمده از این پرسشنامه با استفاده از روش chi-square و تحلیل گفتمان انتقادی بررسی شد و براساس نتایج حاصله از تحلیل گفتمانی هر فرد مشخص شد که هیچ رابطه ای بین جنسیت و نوع برداشت تلویحی وجود ندارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که تفاوت جنسیت در درک مفاهیم ضمنی در میان دانشجویان تاثیری نداشته است. این چنین مطالعات می توانند آگاهی کاربران زبان را در درک و استفاده از زبان بالا ببرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RDELTLT01_119. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1270198/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عباس نژاد، محمد و موسوی، موحده سادات،1400،بررسی نقش جنسیت در تجزیه و تحلیل گفتمانی دانشجویان رشته زبان انگلیسی شهرکرمان،First National Conference on Recent Developments in English Language Teaching, Literature and Translation،Shiraz،https://civilica.com/doc/1270198

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 17,153
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support