ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

" بررسی و تحلیل شیوه مولوی در دعوت به بهشت"

Year: 1400
COI: LLCSCONF08_104
Language: PersianView: 48
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا شوهانی - دکتری زبان و ادبیات فارسی، دانشیار دانشگاه ایلام
لیلا زینی وند مقدم - دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی

Abstract:

بحث بهشت و جاودانگی در ادامه حیات و زندگی پس از مرگ از مباحث مهم و بنیادین ادیان الهی به شمار می رود. این مسئله با رویکرد فلسفی و کلامی، عرفانی و قرآنی مورد توجه اندیشمندان مذهبی به خصوص علما و عرفای مسلمان واقع شده است. بهشت و جهنم در واقع حقیقت وجود خود آدمی است و بهشت و جهنم نهایی، محصول تعامل مشترکی است که بین وجود آدمی با عوامل وجودی خارج از او پدید می آید و افکار و نیات و اعمال او تاثیر بی بدیل در چگونگی این تعامل دارند. بهشتیان کسانی هستند که به تصریح قرآن، در ترازوی اعمال، کفه ی کارهای نیک شان از کفه ی بدی هاشان سنگین تر است. این مقاله در پی آن است تا دیدگاه و شیوه ی مولوی رو در دعوت به بهشت تحلیل کند و مولوی در توصیف سرای جاوید، قیامت را القاء الهی و بهشت را زمان وصال با یار دانسته است و دوزخ را لحظه فراق از یار.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LLCSCONF08_104. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1270305/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شوهانی، علیرضا و زینی وند مقدم، لیلا،1400،" بررسی و تحلیل شیوه مولوی در دعوت به بهشت"،8th International Conference on Language, Literature, Culture and History،https://civilica.com/doc/1270305

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,008
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support