ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

حافظه و نقش آن در زبان آموزی

Year: 1400
COI: LLCSCONF08_162
Language: PersianView: 129
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آذین احمدی اصلی چگریانی - دانشجوی کارشناسی ارشد زبان شناسی دانشگاه گیلان

Abstract:

یادگیری زبان یکی از مسائل مهمی است که از دیرباز تا کنون مورد توجه همگان بوده است. زبان یکی از مهمترین یا بهتر بگوییم مهمترین امری است که باید به آن توجه نمود. چراکه به واسطه زبان انسانها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و نیازهای خود را رفع می کنند. یکی از عواملی که در یادگیری زبان تاثیر بسزایی دارد، حافظه می باشد. حال نقش حافظه در یادگیری زبان موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. روش تحقیق مقاله حاضر از نوع کتابخانه ای می باشد که با بررسی منابع معتبر و کتب مرتبط در طول یک ماه به آن خواهیم پرداخت. در نهایت دریافتیم که شناخت اندکی از علم روانشناسی برای همه معلمان امری ضروری است. جایگاه حافظه در فرایند یادگیری و به ویژه در فرایند یادگیری زبان و شناخت ساز و کارهایی که حافظه بر اساس آنها عمل می کند، اهمیت فوق العاده ای دارد. دانستن این مطالب که در هنگام آموزش زبان، در حافظه فراگیر چه فعل و انفعالاتی صورت می پذیرد، ارائه زیاد اطلاعات در زمان کوتاه چه مشکلاتی می تواند در فرایند به یادسپاری اطلاعات ایجاد کند، اطلاع از فراخنای حافظه و از ساختار حافظه کوتاه مدت، حافظه کاری، حافظه بلند مدت و حافظه معنایی، برتری ثبت شنیداری اطلاعات، تشکیل تصویر ذهنی، نا پایداری اولیه شناخت زبان، می تواند کمک شایانی به مدرسان و طراحان کتب آموزشی در تسهیل و تسریع فرایند یادگیری زبان ایجاد کند. شناخت زوایای مختلف حافظه به عنوان یکی از موضوعات مورد توجه روان شناسی زبان، می تواند در درک فرایند یادگیری و ارائه روش تدریس صحیح و مناسب در کلاس زبان بسیار مفید و راه گشا باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LLCSCONF08_162. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1270363/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدی اصلی چگریانی، آذین،1400،حافظه و نقش آن در زبان آموزی،8th International Conference on Language, Literature, Culture and History،https://civilica.com/doc/1270363

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,976
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support