ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر سیاست تقسیم سود بر مدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

Year: 1400
COI: EMACONG05_045
Language: PersianView: 73
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه صغری یعقوبی - گروه حسابداری، دانشگاه فنی و حرفه ای، تهران ، ایران
عاطفه شفیعی - دانشجو کارشناسی گروه حسابداری، دانشگاه فنی و حرفه ای، تهران ،ایران

Abstract:

در پژوهش حاضر ارتباط میان سیاست تقسیم سود بر مدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران مورد بررسی قرار می گیرد . امروزه مدیریت سود یکی از موضوعات بحث برانگیز و جذاب در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران به شمار می رود؛ به دلیل این که سرمایه گذاران به عنوان یکی از فاکتورهای مهم تصمیم گیری به رقم سود توجه خاصی دارند. درنتیجه یکی از روش هایی که گاهی اوقات برای آرایش اطالع رسانی وضعیت مطلوب شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد مدیریت سود است؛ همچنین سیاست تقسیم سود یکی از مهمترین حوزه های ادبیات مالی است . در ادبیات مالی ، سیاست تقسیم سود به تصمیم شرکت برای پرداخت سود سهام یا انباشته کردن آن اشاره دارد . سیاست تقسیم سود هر شرکتی نقش مهمی در مدیریت سود آن شرکت دارد و سود تقسیمی درآمدهای شرکت است که بین سهامداران توزیع می شود .استدلال محققان به این صورت است که مدیران ممکن است سود واقعی شرکت را با روش های متنوع و با انگیزه های مختلف دستکاری و یا به عبارتی مدیریت کنند که در این راستا تحقیقاتی درحوزه مدیریت سود واقعی و هموارسازی سود آغاز گردیده است. سیاست تقسیم سود نشان می دهد که به چه مقدار و چند بار سود در دورهمی مالی تقسیم شود. تقسیم سود یکی از قدیمی ترین و معمول ترین راه های انتقال بازده از طرف شرکتها به سهامداران است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EMACONG05_045. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1270499/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یعقوبی، فاطمه صغری و شفیعی، عاطفه،1400،تاثیر سیاست تقسیم سود بر مدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،Fifth International Conference on New Research in Management, Economics and Accounting،Tehran،https://civilica.com/doc/1270499

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,033
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support