ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مینیمالیست در طراحی داخلی آثار دوره معاصر

Year: 1400
COI: CAUE07_089
Language: PersianView: 16
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شیما شریفی سده - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته معماری داخلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس
شقایق شایانفر - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته معماری داخلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس
فاطیما فیض آبادی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته معماری داخلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس
پروانه قریب گرکانی - مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس

Abstract:

مینیمالیسم، سبکی که نامش در غالب شاخه های هنری، در دهه های ۵۰ و ۶۰ میلادی و در آمریکا، شکل گرفت، سبکی ست که بر ساده گرایی، خلوص، و پرهیز از زواید تاکید دارد آثار معماری که بعدها تحت لوای این سبک قرار گرفتند، آثاری بودند که در ادامه ی جنبش و تفکر مدرنیسم شکل گرفتند . با این وجود، با بررسی ریشه ها و خواستگاه مینیمالیسم، مفاهیم مشترک عمیقی در فرهنگ کشورهای کهن آسیای دورمانند چین و ژاپن به چشم می خورد، در این پژوهش در حین کنکاش میان اصول و تفکرات سازنده ی این سبک، ریشه های مشترک مهمی با فرهنگ و معماری گذشته ی ایرانی نیز یافت می شود. این امر جایگاه و نقش مینیمالیسم را در دوران معاصر ایران مورد پرسش قرار می دهد. منتقدین معماری و شهرسازی ایران، همواره انتقادهایی به معماری معاصر وارد ساخته اند و در این میان جامعه ی معماری، به نوبه ی خود به دنبال یافتن راه حل های مناسب جهت ارتقای کیفیت معماری بوده است در این راستا، برخی معماران شاخص در دنیا برای رسیدن به خلوص، پیرایش و تهذیب، مینیمالیسم را برگزیده اند. در این پژوهش، با استفاده از تکنیک کالبدی- محتوایی و از طریق بررسی آثار مینیمال و اندیشه های مینیمالیست ها، معیارها و مفاهیمی که می تواند در تشخیص مینیمال بودن یک اثر به کار رود، استخراج شد . آثار برجسته ی معماری معاصر دو دهه ی اخیر ایران انتخاب شده و با روش تحقیق تحلیل محتوا، توسط چارچوب مفهومی شکل گرفته است نتایج نشان می دهد که بیشترین میزان ضریب همبستگی سادگی در فرم و عملکرد با مقدار۰/۹۷۴ می باشد یعنی سادگی در فرم و عملکرد در تداعی مینمیمالیستی باعث افزایش دیگر مولفه ها می شود. و کمترین میزان همبستگی بین پوشش ساده دیوارهابدون پیچیدگی با میزان ۰/۴۸۱ می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUE07_089. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1271586/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شریفی سده، شیما و شایانفر، شقایق و فیض آبادی، فاطیما و قریب گرکانی، پروانه،1400،بررسی مینیمالیست در طراحی داخلی آثار دوره معاصر،7th International Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Planning،Tehran،https://civilica.com/doc/1271586

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,292
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support