ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش و انگیزه هیات مدیره در اجتناب از پرداخت مالیات شرکت

Year: 1397
COI: JR_JFAK-5-2_003
Language: PersianView: 16
This Paper With 26 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 26 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شکرالله خواجوی - استاد، بخش حسابداری، دانشگاه شیراز
هاشم ولی پور - دانشیار، گروه حسابداری، دانشگاه ازاد اسلامی واحد فیروزآباد، فیروزآباد، ایران.
هاشم کاویانی فرد - مربی، گروه حسابداری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون، داریون، ایران

Abstract:

شرکت ها از طرق مختلف اجتناب مالیاتی می کنند و عوامل بسیاری در اجتناب از مالیات ها نقش و تاثیر دارند. در این مقاله تاکید اصلی بر تاثیر و نقش هیات مدیره شرکت ها در اجتناب از مالیات می باشد. جهت بررسی نمونه ای متشکل از ۱۰۴ شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران برای دوره ی زمانی ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ انتخاب گردید و با جمع آوری داده هایی در ارتباط با متغیرهای پاداش، افشای وضعیت نامطمئن مالیاتی و ترکیب جنسیت هیات مدیره شرکت ها، تاثیر آن ها بر معیارهای اجتناب از مالیات با استفاده از روش داده های ترکیبی و مدل رگرسیون چند متغیره تعیین گردید. نتایج پژوهش نشان داد که افشای وضعیت نامطمئن مالیاتی بر اجتناب از مالیات تاثیر مستقیمی دارد. این موضوع نشان می دهد که افشای وضعیت نامطمئن مالیاتی توسط هیات مدیره به منزله احساس خطر مالیاتی و در نتیجه اجتناب از مالیات می باشد. همچنین انگیزه پاداش هیات مدیره نیز تاثیر مستقیمی بر اجتناب از مالیات دارد. ولی در مورد ترکیب جنسیت، حضور زنان به کمتر شدن مساله اجتناب از مالیات نشده است. دیگر نتایج حاکی از تاثیر مستقیم اندازه شرکت و نسبت دارایی ثابت بر اجتناب از مالیات می باشد.

Keywords:

اجتناب از مالیات , افشاء وضعیت نامطمئن مالیاتی , پاداش هیات مدیره , ترکیب جنسیت هیات مدیره

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JFAK-5-2_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1272407/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خواجوی، شکرالله و ولی پور، هاشم و کاویانی فرد، هاشم،1397،بررسی نقش و انگیزه هیات مدیره در اجتناب از پرداخت مالیات شرکت ،https://civilica.com/doc/1272407

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 19,043
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support