ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر الگوهای تاریخی سود و سود نقدی بر محتوای اطلاعاتی سود نقدی جاری برای پیش بینی سود-های آینده در زمان کاهش سود .

Year: 1394
COI: JR_JFAK-2-4_002
Language: PersianView: 9
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین سجادی - استاد گروه حسابداری دانشگاه شهید چمران اهواز
جواد نیک کار - دانشجوی دکتری حسابداری دانشگاه شهید چمران اهواز
سعید حاجی زاده - دانشجوی دکتری حسابداری دانشگاه شهید چمران اهواز
الهه ملک خدایی - دانشجوی کارشناسی ارشد علوم تحقیقات اهواز

Abstract:

هدف این تحقیق، بررسی تاثیر تغییر در الگوهای افزایشی سود و سود نقدی پرداختی در گذشته بر توانایی سودهای جاری در پیش بینی سودهای آینده و همچنین ارتباط تغییر در این الگوها با تغییر در سود نقدی پرداختی دوره جاری است. به همین منظور دو نمونه مشتمل بر تعداد ۵۰ و ۴۲ شرکت با توجه به الگوی مورد بررسی در دو حالت یک دورهی دو ساله و یک دوره ی بیش از چهار سال انتخاب شد. دوره زمانی تحقیق نیز از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۱ انتخاب شده است. نتایج تحقیق نشان داد که هر چه الگوی با ثبات تری در افزایش سود و سود نقدی پرداختی وجود داشته باشد، کاهش در سود و سود نقدی حاوی اطلاعات مربوط تری بوده و با سودآوری آینده شرکت ها ارتباط معنادارتری دارد. همچنین، نتایح بیانگر آن است که تغییر در سیاست تقسیم سود شرکت‎ها زمانی که دارای الگوی باثبات تر و بلندمدت تر در سود و سود نقدی باشند، ارتباط بیشتری با سودآوری دوره جاری و تغییرات این الگو ها دارد. به طور کلی، نتایج موید آن است که هر چه سوابق سود و الگوی سود تقسیمی گذشته در میان شرکت هایی که متحمل کاهش سود شده اند، بلند مدت تر باشد؛ محتوای اطلاعاتی سود تقسیمی در باره ی سودهای آینده افزایش می یابد همچنین، باعث افزایش نقش مقدار کاهش سود تحقق یافته در تصمیم گیری سیاست تقسیم سود می شود، که در آن سود در بر دارنده ی محتوای اطلاعاتی بیشتری در توضیح احتمال کاهش سود تقسیمی است.

Keywords:

الگوی سود و سود تقسیمی گذشته , کاهش سود , کاهش سود تقسیمی , محتوای اطلاعاتی سود تقسیمی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JFAK-2-4_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1272493/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سجادی، حسین و نیک کار، جواد و حاجی زاده، سعید و ملک خدایی، الهه،1394،تاثیر الگوهای تاریخی سود و سود نقدی بر محتوای اطلاعاتی سود نقدی جاری برای پیش بینی سود-های آینده در زمان کاهش سود .،https://civilica.com/doc/1272493

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 15,926
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support