ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی سیر نزولی ارتباط بین عناصر سازنده هویت قوم لر و هویت ملی

Year: 1397
COI: JR_HSPR-2-19_004
Language: PersianView: 18
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هوشنگ کیانی ده کیان - گروه علوم سیاسی، واحد اهواز، دانشگاه آزاد اسلامی، اهواز، ایران، دانشجوی دکتری

Abstract:

این مقاله درصدد است که ارتباط بین آداب و سنن اقوام ایرانی علی الخصوص قوم لر را با هویت ملیطی سه دهه گذشته بررسی کند. امروزه حفظ و ارتقای هویت ایرانی با تکیه بر آداب و سنن قومیت هایک امر مهم تلقی میشود. در ابتدا به طور اجمالی به مرور بررسی های پیشین در رابطه با مسئله مطرحشده پرداخته سپس بر مبنای یک فرایند فراتحلیلی و طبق موارد ذکر شده در پایان نامه مربوطه وسایر مقالات به چاپ رسیده با این مضمون در سه دهه اخیر تا کنون سیر تحول دیدگاهی منتقدان وصاحبنظران از گذشته تا کنون نسبت به این مسئله بررسی خواهد شد. در ادامه با مطرح کردن نظرمنتقدان برجسته و نظریه پردازان جهانی نتیجه گیری کلی در مورد مسئله اصلی ارایه می شود. در نهایتچنین آشکار میشود که طبق تعاریف منتقدین و پژوهشگران از دهه های پیشین تاثیرگذاری آداب وسنن اقوام اصیل ایرانی علی الخصوص قوم لر بر هویت ملی ایرانی در عصر حاضر کم رنگ شده وارتباط بین هویت اقوام و ملی بیشتر با تکیه بر سبک زندگی مذهبی غالب در این طوایف حفظ شدهو در اصل مذهب اهرمی برای حفظ ارتباط بین عناصر فرهنگی و سنتی قوم لر و مرکزیت و حاکمیتکل کشور شده است. البته اظهارنظرها و ایده های افراد صاحب سبک و منتقدان برجسته و پژوهشگراننامی در این زمینه بر شمای کلی و طرح اصلی مورد بررسی تاثیر ویژه ای داشته که به مواردی از آندر این مقاله اشاره خواهد شد. در پایان طبق نظرات آن ها و ایده های مطرح شده نتیجه گیری کلیمقاله ارایه می گردد و چنین مشهود است که علیرغم تلاش های حاکمیت و دولت در حفظ اقتدار ملیبا تکیه بر مذهب بعنوان عامل ارتباطی بین قومیت های اصیل لر، بلوچ و آذری، به علت روند سریعتحولات کنونی داخلی و خارجی و فرایند جهانی شدن شکاف بین عناصر هویت قومی و ملی رو بهافزایش است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_HSPR-2-19_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1273024/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کیانی ده کیان، هوشنگ،1397،بررسی سیر نزولی ارتباط بین عناصر سازنده هویت قوم لر و هویت ملی،https://civilica.com/doc/1273024

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,390
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support