ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جایگاه حقوق بین الملل در گسترش صلح جهانی

Year: 1398
COI: JR_HSPR-3-25_004
Language: PersianView: 11
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه ایزدی - گروه حقوق، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران، دانشجوی کارشناسی حقوق
مجتبی همت زاده - گروه حقوق، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران، دانشجوی کارشناسی حقوق
فاطمه بیرجندی - گروه حقوق، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران، دانشجوی دکتری و هیات علمی
زهرا قاسمی - گروه حقوق، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران، دکترا

Abstract:

حقوق بین الملل در معنای گسترده و عام آن به دنبال برقراری هنجارهای جهانی و بشردوستانهجهت حفظ و گسترش صلح جهانی است. به همین دلیل بررسی سازوکارها و فرایندهایی که مانعایجاد صلح جهانی می شود، بخشی از قواعد برقراری صلح جهانی محسوب می شوند. حقوق بینالملل با فرا رفتن از حاکمیت ملی و توجه به مقررات حقوق بشری درصدد ایجاد تعالی و آرامش میانانسان ها در سراسر جهان است و در همین راستا، مسائل نژادی، قومی، ملی و مذهبی به عنوانعواملی ثانوی و فرعی در نظر گرفته می شوند. بدین ترتیب همبستگی از طریق حاکمیت آمرانهقانون، منع توسل به زور، پذیرش قواعد بین المللی و بشردوستانه و گسترش نقش سازمان بینالمللی و احترام به برنامه ها و سازوکارهای آنان می تواند تا حدود زیادی به گسترش صلح جهانیکمک نماید. در همین راستا نوشتار حاضر تلاش می کند تا نقش و جایگاه حقوق بین الملل را درگسترش صلح جهانی بررسی نماید و همچنین با استفاده از روش توصیفی- تحلیلی و به کارگیریمنابع اسنادی و کتابخانه ای، موانع و چالش های صلح جهانی را مورد توجه قرار دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_HSPR-3-25_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1273059/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ایزدی، فاطمه و همت زاده، مجتبی و بیرجندی، فاطمه و قاسمی، زهرا،1398،جایگاه حقوق بین الملل در گسترش صلح جهانی،https://civilica.com/doc/1273059

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 292
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support