ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ظرفیت های حقوق بین الملل اسلامی برای دفاع از آسیب دیدگان جنگی

Year: 1398
COI: JR_HSPR-3-28_006
Language: PersianView: 12
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی کیانی زاده - گروه حقوق، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران، دانشجوی کارشناسی حقوق
مهدی وثوق - گروه حقوق، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران، کارشناسی حقوق
زهرا قاسمی - گروه حقوق، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران، دکترا
فاطمه بیرجندی - گروه حقوق، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران، دانشجوی دکتری و هیات علمی

Abstract:

جنگ همواره به عنوان یکی از پدیده های سیاسی و اجتماعی مورد نکوهش مردم و دولت ها قرار می-گیرد. اما این نکوهش هرگز به معنای عدم جنگ در میان جوامع و دولتها نیست. به همین دلیل،تلاش ها برای کاهش آثار ناشی از جنگ در قالب های متفاوت از جمله حمایت از آسیب دیدگانجنگی به یکی از مهمترین برنامه های سازمان ها و نهادهای بین المللی تبدیل شده است. در همینراستا، هر مکتب حقوقی تلاش می کند تا با بسط آموزه ها و دیدگاه های خاص خود، رویکردی برایبهبود وضعیت آسیب دیدگان جنگی ارائه دهد. یکی از این راه حل ها به حقوق بین الملل اسلامیاختصاص دارد که از دیرباز نقش مهمی در تدوین و حمایت از حقوق بین المللی بشردوستانه درزمان جنگ و پس از آن داشته است. در همین راستا مقاله حاضر تلاش میکند این سوال را مطرحکند: ظرفیت های حقوق بین الملل اسلامی برای دفاع از آسیب دیدگان جنگی تا چه اندازه می تواند بهآسیب دیدگان جنگی کمک نماید؟ فرضیه این است که حقوق بین الملل اسلامی به دلیل تاکید بردفاع مشروع و عدم آسیب رساندن به غیرنظامیان می تواند نقش موثری در دفاع از آسیب دیدگانجنگی ایفا نماید.

Keywords:

جنگ , حقوق بین الملل , حقوق بین الملل اسلامی , آسیب دیدگان جنگی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_HSPR-3-28_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1273083/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کیانی زاده، علی و وثوق، مهدی و قاسمی، زهرا و بیرجندی، فاطمه،1398،ظرفیت های حقوق بین الملل اسلامی برای دفاع از آسیب دیدگان جنگی،https://civilica.com/doc/1273083

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 292
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support