ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

فرصت های حقوق بین الملل اسلامی برای ارتقای حقوق زنان در جهان

Year: 1398
COI: JR_HSPR-3-29_007
Language: PersianView: 11
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هاجر میرشکاری - گروه حقوق، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران، دانشجوی کارشناسی حقوق
فرح اله قلی پور - گروه حقوق، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران، دانشجوی کارشناسی حقوق
زهرا قاسمی - گروه حقوق، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران، دکترا
فاطمه بیرجندی - گروه حقوق، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران، دانشجوی دکتری و هیات علمی

Abstract:

بحث درباره جایگاه و حقوق زنان یکی از مهمترین مباحث سیاسی و اجتماعی در طول تاریخ بودهاست. اینگونه مباحث هنگامیکه در ابعاد حقوقی و فراتر از یک مکتب و ایدئولوژی مورد بحث قرارمی گیرند، چالش های متعددی را پدید می آورند. به همین دلیل تضاد و تفاوت های حقوقی در میانمکاتب مختلف در این زمینه به روشنی دیده می شود. یکی از این موارد به حقوق بین الملل اسلامیدرباره نقش و جایگاه زنان اختصاص دارد که به وضوح، رویکرد متفاوتی را نسبت به سایر مکاتبحقوقی بینالمللی درباره زنان عرضه میدارد. بدین ترتیب مقاله حاضر میکوشد تا با واکاوی متوندینی، آیات و روایات دینی و قرآنی درباره زنان، و همچنین تفاسیر و دیدگاه های مطرح شده در اینزمینه به واکاوی فرصت های حقوق بین الملل اسلامی برای ارتقای جایگاه زنان در جهان بپردازد. ازمهمترین نتایج بحث حاضر این است که حقوق بین الملل اسلامی با توجه به اتصال آن به منابعوحی، قرآن، سیره نبوی و رفتار و کردار معصومین (ع) می تواند راهکاری مثبتی برای ایجاد حقوقبین الملل اسلامی درباره زنان داشته باشد و به تبع آن بتواند در حوزه های فردی و اجتماعی کمک-های فراوانی به ارتقای حقوق زنان در سطح جهان نماید. از این منظر، حقوق بین الملل اسلامی می-تواند نقطه روشنی برای بهبود جایگاه زنان در سطح جهان انگاشته شود و حتی به عنوان یک الگویمطلوب و متعادل شناسانده شود. روش نوشتار حاضر توصیفی- تحلیلی است که به شیوه کتابخانه ایبه گردآوری مطالب و داده ها اقدام شده است.

Keywords:

حقوق بین الملل , حقوق بین الملل اسلامی , زنان , اسلام

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_HSPR-3-29_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1273094/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرشکاری، هاجر و قلی پور، فرح اله و قاسمی، زهرا و بیرجندی، فاطمه،1398،فرصت های حقوق بین الملل اسلامی برای ارتقای حقوق زنان در جهان،https://civilica.com/doc/1273094

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 292
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support