ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تغییرات سبک زندگی اسلامی در تحولات جهانی شدن

Year: 1398
COI: JR_HSPR-3-30_001
Language: PersianView: 16
This Paper With 23 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 23 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عباس شجاعی - گروه حقوق، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران، دانشجوی کارشناسی حقوق
زهرا قاسمی - گروه حقوق، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران، دکترا
فاطمه بیرجندی - گروه حقوق، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران، دانشجوی دکتری و هیات علمی

Abstract:

سبک زندگی مفهومی عام و کلی است که علاوه بر شغل و مصرف، شامل انتخاب های گسترده،رفتارها، نگرش ها و باورها می شود. طیف فعالیت های افراد در هر عرصه از زندگی می تواند سازندهسبک زندگی آن ها در آن عرصه باشد. رسانه ها، از مهمترین عوامل اثرگذار بر شکل گیری یا تغییرسبک های زندگی به شمار می روند. در جهان امروز رسانه ها می توانند منش، کنش و حتی واکنش هارا بسازند و هویت های نوینی بیافرینند و نقش مهمی در تبلیغ سبک های زندگی گوناگون دارند.رسانه ها با حضور در زندگی روزمره می توانند آن را (سبک زندگی) دگرگون کنند؛ به طوری کهحوزه های خصوصی را به عمومی و عمومی را به خصوصی تبدیل نمایند. در این مقاله از مدل تحلیلالگوی فرآیندهای ارتباطی هارولد لاسول بهره گرفته شده است که طی آن اجزا و عناصر یک جریانارتباطی شامل فرستنده پیام، گیرنده، محتوی، ابزار، فضا و نتایج حاصل از یک جریان ارتباطی موردبررسی قرار میگیرد. در موضوع جهانی شدن و سبک زندگی اسلامی با توجه به عناصر ارتباطی مزبوراز قبل هر یک چالش های ناشی از جهانی شدن بازنمایی و مختصرا تحلیل شده است. نتایج حاصل ازپژوهش بیانگر آن است که از اواخر قرن بیستم در پرتو تازه های تکنولوژیک و دسترسی آحاد جامعهبشری به وسایل ارتباطی جدید شهروندان اقصی نقاط عالم از جمله ایران اسلامی در معرض تهاجمفرهنگی بیگانه به ویژه کشورهای قدرتمند به لحاظ تولیدات فرهنگی و مجهز به ابزارهای پیشرفتهارتباطی قرار گرفته اند که در چنین شرایطی به نظر می رسد تنها راه مقابله با تهدیدهای فرهنگیمزبور عبارت از این است که: در درجه نخست کیفیت و جاذبه های فرهنگ خودی و سبک زندگیایرانی- اسلامی را افرایش دهیم و در عین حال خود را با وسایل ارتباطی جدید و فناوری های نویناطلاع رسانی مجهز سازیم. به عبارت دیگر اگر جذابیت های فرهنگی بیگانه عامل اصلی تاثیرگذاری آناست و اگر رسانه ابزار انتقال و ایجاد حوزه نفوذ در جامعه هدف محسوب می شود ناگزیر باید این دومقوله را در متن تصمیمات و سیاستگذاری های فرهنگی خود قرار دهیم و توجه جدی بدانها مبذولداریم. این پژوهش از نوع تحقیقات کیفی، نظری و توصیفی بوده و با روش کتابخانه ای کار جمع آوریمنابع، فیشبرداری، تنظیم، تجزیه و تحلیل مطالب آن صورت گرفته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_HSPR-3-30_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1273098/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شجاعی، عباس و قاسمی، زهرا و بیرجندی، فاطمه،1398،تغییرات سبک زندگی اسلامی در تحولات جهانی شدن،https://civilica.com/doc/1273098

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 292
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support