ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

حقوق سیاسی زنان در ایران و فرانسه

Year: 1399
COI: JR_IJDCM-5-6_002
Language: PersianView: 51
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی کمیلی پور - پژوهشگر دوره دکتری حقوق بین الملل عمومی و مدرس دانشگاه آزاد اسلامی ، واحد جامع و مستقل نجف آباد، نجف آباد ، ایران
مهرداد بدیحی - پژوهشگر دوره دکتری حقوق عمومی و مدرس دانشگاه آزاد اسلامی ، واحد جامع و مستقل نجف آباد، نجف آباد ، ایران
سیدصالح کرمانی القریشی - وکیل پایه یک دادگستری، کارشناسی حقوق

Abstract:

حقوق اساسی در هر جامعه ای از باورها، ارزش ها و آرمان های آن ملت تاثیر می پذیرد و بنیادی ترین حقوق فردی و اجتماعی افراد را شامل می شود. این حقوق برای هر یک از اعضای جامعه به رسمیت شناخته شده است. امکان مدیریت و تصدی مناصب سیاسی توسط زنان از مباحث مهمی و چالش برانگیزی است که همواره و در طول تاریخ موضوع مباحثه های سنگین و جنجالی بوده و به دلیل ابتنای نظام حقوقی جمهوری اسامی ایران بر موازین اسلامی بایددر مبانی دینی به دنبال پاسخی برای این مسئله بود که در ایران با مذهب اسلام و کشور فرانسه با عقایدی متضاد ،چه حقوق سیاسی برای زنانپذیرفته شده است و چه پیشرفت هایی را شاهد هستیم؟فرضیه اصلی نگارندگان آن است که هر دو کشور گام های بلندی در راستای تضمین حقوق سیاسی زنان برداشته اند مانند قوانین جدید انتخاباتی فرانسه و منشور حقوق و مسئولیت های سیاسی زنان در ایران،بنابراین هدف اصلی مقاله بررسی شباهت ها و تفاوتهای حقوق زنان در این دو کشور از مجرای تاریخ و اسناد حقوقی می باشد تا به روشی توصیفی تحلیلی درکی داشته باشیم از حقوق امروز زنان درایران و پیشرفت های قانون گذاری در کشور فرانسه.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IJDCM-5-6_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1273168/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کمیلی پور، علی و بدیحی، مهرداد و کرمانی القریشی، سیدصالح،1399،حقوق سیاسی زنان در ایران و فرانسه،https://civilica.com/doc/1273168

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,699
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support