ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقابله با تروریسم مالی در اسناد حقوق بین الملل

Year: 1399
COI: JR_IJDCM-5-6_007
Language: PersianView: 11
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی اله آبادی - کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع و مستقل نجف آباد، نجف آباد ، ابران

Abstract:

یکی از مهم ترین راه های مبارزه با تروریسم، مبارزه با تامین مالی آن است. تامین مالی تروریسم در ساده ترین تعریف عبارتست از رساندن هر گونهوجه به تروریست ها و یا انجام دادن هر گونه خدمات مالی برای آنان با علم به این که وجه مزبور یا حاصل خدمات مزبور در راستای اهداف تروریستیمورد استفاده قرار خواهد گرفت و یا با این نیت که چنین استفاده ای از این اموال و یا وجوه به عمل آید. ویژگی بارز تامین مالی تروریسم عبارتستاز پنهان ساز که در آن وجود دارد. کسانی که وجوه و خدمات مورد نیاز تروریست ها را تامین می نمایند با استفاده از مانورهای مختلفی سعیمی نمایند این عملیات را پنهان نمایند تا مبداء و منشاء وجوه مورد شناسایی قرار نگیرد . این نکته باعث می شود که تامین مالی تروریسم باجرم پولشویی که عنصر اساسی آن نیز پنهانکاری است مشابهت بسیاری پیدا نماید. هدف از این پژوهش بررسی و تب یین مقابله با تروریسم مالی در اسنادبین المللی است. نتیجتا که مبارزه با تامین مالی تروریسم لازمه لاینفک مبارزه با تروریسم است و در راستای مبارزه با تروریسم گریزی از مبارزه باتامین مالی آن نیست . لذا کشورها ناچارند در راستای مبارزه با تامین مالی تروریسم گام بردارند و به اسناد بین المللی الزام آوری که در رابطهبا تامین مالی تروریسم وجود دارد از جمله قطعنامه های شورای امنیت در این خصوص گردن نهند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IJDCM-5-6_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1273172/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اله آبادی، مهدی،1399،مقابله با تروریسم مالی در اسناد حقوق بین الملل،https://civilica.com/doc/1273172

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,741
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support