ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی شهری محورهای سبز با رویکرد پایداری زیست محیطی؛ (مطالعه موردی: شهر عباس آباد: استان مازندران)

Year: 1400
COI: JR_JDSJ-4-14_002
Language: PersianView: 74
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شکیبا مرادپسندی - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه طراحی شهری، دانشکده معماری و طراحی شهری، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران، ایران
مسعود علیمردانی - استادیار، گروه طراحی شهری، دانشکده معماری و طراحی شهری، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران، ایران
هومن بهمن پور - استادیار، گروه محیط زیست، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود، ایران

Abstract:

اهمیت و نقش فضاهای سبز در حیات و توسعه شهر تا حدی است که از آن به عنوان یکی از شاخص های توسعه پایداریاد می شود. تاثیرات فیزیکی و طبیعی محورهای سبز در سیستم شهری و بازدهی اکولوژی، اجتماعی و اقتصادی آنهادر ساختار جوامع، امری انکار ناپذیر است. هدف از این پژوهش دست یابی به محور سبز تفریحی- گردشگری است کهعلاوه بر تامین فضایی مناسب جهت تفریح و استراحت به حفظ و تقویت اکوسیستم کمک کند. در این تحقیق سعی شدهاست تا با طراحی محور سبز ضمن استفاده از منابع طبیعی از آن محافظت کرده و با اتخاذ سیاست های درست باعثتشویق مردم برای کمک به تجدید حیات این منابع گردد. روش این تحقیق میدانی است و اطلاعات به صورت کتابخانهای- اسنادی جمع آوری شده است و تعداد ۱۲۰ پرسش نامه توسط شهروندان و مسوولین پر گردیده است که نتایج آن درطراحی عرصه طراحی لحاظ گردیده است. سپس با شناخت و تحلیل عرصه ی طراحی و تهیه جدول سوات نقاطقوت، ضعف، فرصت و تهدید آن مشخص گردیده است و با توجه به جدول بیانیه راهبردی و نتایج حاصل از پرسش نامه،عرصه مورد مطالعه طبق ابعاد کرمونا طراحی شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JDSJ-4-14_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1273234/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مرادپسندی، شکیبا و علیمردانی، مسعود و بهمن پور، هومن،1400،طراحی شهری محورهای سبز با رویکرد پایداری زیست محیطی؛ (مطالعه موردی: شهر عباس آباد: استان مازندران)،https://civilica.com/doc/1273234

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,133
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support