ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مسئولیت بین المللی دولت در قبال نقض تعهدات سرمایه گذاری خارجی

Year: 1399
COI: JR_JJLR-1-2_020
Language: PersianView: 9
This Paper With 27 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 27 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد مهدی پور - استادیار گروه حقوق، دانشگاه ایلام، ایلام، ایران
محمدمهدی جعفری - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه حقوق، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد ایلام، ایلام، ایران
جعفر شیری - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه حقوق، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد ایلام، ایلام، ایران

Abstract:

امروزه حقوق بین الملل سرمایه گذاری از جمله موضوعات حقوق بین الملل است کهمستلزم مداقه و بذل توجه بیش از پیش است، چرا که در سال های اخیر شاهد رشد فزایندهسرمایه گذاری، از جانب کشورهای سرمایه فرست در کشورهای سرمایه پذیر هستیم، وبه تبع آن انعقاد موافقت نامه های دوجانبه سرمایه گذاری نیز رو به تزاید گذاشته است. درنظام حقوق بین الملل فرد در چارچوب قواعد اولیه صاحب حق بوده و دولت ها در برابر فردتعهدات اولیه ای را به ویژه در زمینه حقوق بشر و حقوق بشردوستانه پذیرفته اند. در صورتنقض این تعهدات، بر اساس قواعد خاص معاهدهای و نیز قواعد عام مسئولیت بین المللی، ازجمله قاعده عرفی جبران خسارت، تعهد به جبران خسارت دولت مسئول در برابر فرد نیزاستقرار می یابد. غرامت ناشی از فسخ یا نقض قرارداد دولت با بیگانگان از جمله مباحث مهمحقوق بین الملل عمومی بوده است و عمدتا در تجارت بین الملل کاربرد دارد. لذا در پاسخاین سوال که مسئولیت بین المللی دولت میزبان ناشی از نقض قراردادهای سرمایه گذاریخارجی چیست؟ باید گفت در دهه های اخیر موضوع حقوق بین الملل سرمایه گذاری جایگاهمستقل و مهمی به دست آورده و در چارچوب معاهدات سرمایه گذاری این امکان بهسرمایه گذاران به عنوان اشخاص خصوصی داده شده است که در موارد نقض استانداردهایحمایتی مندرج در این معاهدات از سوی دولت میزبان، با طرح دعوا در داوری به مسئولیتاین دولت استناد جویند. بنابراین استناد به مسئولیت در چارچوب معاهدات سرمایه گذاریصرفا در مورد مصادره اموال سرمایه گذار نیست. امکان استناد به مسئولیت دولت از سویسرمایه گذاران، در پرتو حقوق سرمایه گذار در معاهدات دوجانبه و چندجانبه به اینمسئولیت چهره ای خاص می بخشد و قواعد آن را تا حدودی از نظام عام مسئولیت دولتجدا می کند. این ویژگی در بسیاری از موارد مستلزم اعمال نظام فرعی مسئولیت دولتاست که در چارچوب این معاهدات به وجود می آید.

Keywords:

سرمایه گذاری خارجی , مسئولیت بین المللی دولت , نقض قرارداد

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JJLR-1-2_020. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1273297/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مهدی پور، محمد و جعفری، محمدمهدی و شیری، جعفر،1399،مسئولیت بین المللی دولت در قبال نقض تعهدات سرمایه گذاری خارجی،https://civilica.com/doc/1273297

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,016
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support