ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر فضای مجازی و نقش آن در خشونت علیه زنان در نظام حقوقی ایران و بین الملل

Year: 1399
COI: JR_JJLR-1-2_028
Language: PersianView: 5
This Paper With 24 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 24 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محبوبه کهزادی - دانشجوی کارشناسی ارشد جزاو جرم شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان
معصومه مهزادی

Abstract:

این پژوهش باهدف بررسی تاثیر فضای مجازی و نقش آن در خشونت علیه زنان در نظامحقوقی ایران و بین والملل صورت گرفته است. خشونت خانگی یا خشونت علیه زنان درخانواده، شایعترین شکل خشونت علیه آنهاست که در آن، رفتار خشن یکی از اعضایخانواده (معمولا مرد) نسبت به یکی دیگر از اعضای خانواده (معمولا زن) است. سازمان ملل،خشونت را چنین تعریف کرده است: هر نوع عمل خشونت آمیزی است که بر اختلافجنسیت مبتنی باشد و به آسیب یا رنج بدنی، جنسی یا روانی زنان بی انجامد یا احتمالمنجرشدن آن به این نوع آسیبها و رنجها وجود داشته باشد؛ مانند تهدید به اینگونهاعمال، زورگویی یا محرومسازی خودسرانه از آزادی، خواه در حضور عموم یا در زندگیخصوصی روی دهد. خشونت علیه زنان پدیده ای است که زن به دلیل جنسیت خود، جنسمخالف (مرد) به او اعمال زور و حق وی را ضایع می کند. در این تحقیق خاصه به بررسیتاثیر فضای مجازی و نقش و جایگاه آن در خشونت علیه زنان مورد بررس یوکنکاش قرارگرفته تا بیشتر با این مقوله نوظهور و خطرناک که باعث مشکلات زیادی در جامعه شدهاست آشنا و روند قانونی آن در حقوق ایران و بین الملل مورد کنکاش قرار گیرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JJLR-1-2_028. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1273305/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کهزادی، محبوبه و مهزادی، معصومه،1399،بررسی تاثیر فضای مجازی و نقش آن در خشونت علیه زنان در نظام حقوقی ایران و بین الملل،https://civilica.com/doc/1273305

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,429
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support