ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر داروها ی ضدافسردگی بر تکوین مغز و ژن های مرتبط با آن در جنین

Year: 1399
COI: JR_MGR-1-1_002
Language: PersianView: 18
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رامش رنجبر - گروه بیوتکنولوژی، دانشکده علوم و فناور ی زیستی ، دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی ، اصفهان، ایران
علی محمد احدی - گروه ژنتیک، دانشکده علوم ز یستی، دانشگاه شهرکرد، شهرکرد، ای ران
زهرا زمانزاده - گروه بیوتکنولوژی، دانشکده علوم و فناور ی زیستی ، دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی ، اصفهان، ایران

Abstract:

زمینه و هدف: افسردگی، یک اختلال خلقی است که باعث احساس مداوم غم و اندوه و از دست دادن علاقه میشود. افسردگی شایع ترین اختلال خلقی در جامعه کنونی است. این بیماری در خانم ها دو برابر بیشتراز آقایان اتفاق میافتد و معمولا شروع اولیه افسردگی در سالهای تولید مثل یک زن است. حدود۷ % از زنان باردار در طول دوران بارداری تجربه افسردگی و مصرف داروهای ضدافسردگی را دارند .عدم درمان افسردگی در طی این د وران پیامدهای جبران ناپذیری دارد همچنین درمان مادران مبتلابه افسردگی به وسیله داروهای ضدافسردگی باتوجه به اینکه داروهای ضد افسردگی مکانیسم اثریکسانی دارند و بر مغز تاثیر میگذارند بسیار خطرناک است زیرا ممکن است مصرف این داروهاموجب تغییر در بیان ژنهای دخیل در تکوین مغز و در نتیجه موجب اختلالات مغزی در جنینشوند بدین جهت در این مقاله به بررسی تاثیر داروهای ضدافسردگی بر تکوین مغز جنین و ژن هایکلیدی اثرگذار در تکوین مغز پرداخته شده است.روش بررسی: این پژوهش یک مطالعه مروری است و در این پژوهش از بانکهای اطلاعاتی ایرانی و خارجی همچونPUBMED ، NCBI و غیره برای جمع اوری اطلاعات استفاده شده است. یافته ها: براساس یافته های به دست آمده رشد مغز شامل تعامل مداوم محیط و فاکتورهای ژنتیکی است و ژن های بسیاری در تنظیم اندازه مغز موثرند تحقیقات نشان داده داروهای ضدافسردگی بر بیانژن های موثر در تکوین مغز تاثیرگذار است و منجر به تکوین نامناسب مغز جنین و اختلالات مغزیژنتیکی مانند میکروسفالی اولیه (MCPH)، ماکروسفالی، اوتیسم و غیره می شوند.نتیجه گیری: طبق مقالات بررسی شده و مستندات به دست آمده تنظیم اندازه مغز مستلزم مکانیسم ها و ژن هایمختلفی است و باتوجه به اثر داروهای ضدافسردگی بر بیان ژنهای دخیل در تکوین مغز مصرفداروهای ضدافسردگی جهت جلوگیری از به وجود امدن اختلالات مغزی و روانی در جنین، مصرفاین داروها در مادران باردار و شیرده باید منع گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_MGR-1-1_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1273363/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رنجبر، رامش و احدی، علی محمد و زمانزاده، زهرا،1399،بررسی تاثیر داروها ی ضدافسردگی بر تکوین مغز و ژن های مرتبط با آن در جنین،https://civilica.com/doc/1273363

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 546
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support