ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

واکاوی اثربخشی نظام حکمرانی در اشاعه فرهنگ وقف در بانوان(مورد مطالعه :دوران صفویه تا پهلوی)

Year: 1399
COI: KHAIRMANDEGAR03_042
Language: PersianView: 13
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حوریه ربانی اصفهانی - معاونت پژوهشی پژوهشکده آلاء ، مدرس دانشگاه اصفهان
محمدصالح طیب نیا - رییس پژوهشکده آلاء، مدیرعامل بنیاد آلاء، هیات علمی دانشکده معارف اهل بیت(ع) دانشگاه اصفهان

Abstract:

نهاد وقف یکی از تعالیم ارزشمند مکتب اسلام می باشد که مختص طیف خاصی نبوده و با توجه به تنوع اشکال فعالیت آن ، برای همه اقشار جامعه قابل دسترس است . این سنت گرانبها در صورت قرار گرفتن در جایگاه اصیل خود می تواند به عنوان اهرمی قدرتمند برای جبران نیازهای مادی و معنوی ، در راستای ایجاد عدالت اجتماعی جامعه بسیار موثر باشد .تحقق این موضوع مستلزم اتخاذ یک سیاست راهبردی برای تبیین چگونگی فرهنگ سازی مناسب از سوی نظام حکمرانی در گسترش امر خیر و همچنین اصلاح ساختارهای اجرایی در جامعه است. برای نیل به این هدف، واکاوی جایگاه زنان به عنوان بخش بزرگی از جامعه که نقش کلیدی در ر شد و تو سعه آن دارد و برر سی اثر بخشی آنان در عر صه های مختلف تاریخی در حوزه وقف ، تاثیر بسزایی دارد .در این راستا، مقاله حاضر با بررسی منابع موجود و استفاده از ابزار کتابخانه ای به بررسی اثربخشی نظام حکمرانی در مشارکت زنان در عرصه وقف از دوران صفویه تا پهلوی پرداخته و با استفاده از روش توصیفی- تحلیلی عرصه های مختلف فعالیت زنان در حوزه وقف در هر یک از این دوران را که به طور مستقیم یا غیر مستقیم متاثر از نظام حمکرانی بوده است را بیان نموده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is KHAIRMANDEGAR03_042. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1274040/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ربانی اصفهانی، حوریه و طیب نیا، محمدصالح،1399،واکاوی اثربخشی نظام حکمرانی در اشاعه فرهنگ وقف در بانوان(مورد مطالعه :دوران صفویه تا پهلوی)،The third national conference of lasting good،Tehran،https://civilica.com/doc/1274040

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 17,362
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support