Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارتباطسنجی ورزش و سیاست با بهره گیری از نظریه آنتونی گرامشی

فصلنامه رهیافت های سیاسی و بین المللی، دوره: 7، شماره: 1
Year: 1394
COI: JR_SCJPO-7-1_001
Language: PersianView: 56
This Paper With 26 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 26 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدباقر حشمت زاده - دانشگاه شهید بهشتی
سیدمحمدحسین اکرمیان - دانشگاه شهید بهشتی

Abstract:

جلوه­های هم­بستگی ورزش و سیاست در طول تاریخ مدرن مشهود بوده است و به­خوبی می­توان به نشانه­هایی تاریخی از دخالت دولت­ها در عرصه­های ورزشی اشاره کرد. جدایی سیاست از ورزش، امروزه بی­معنی است و این پدیده توانسته با شاخص­های متعددی، خود را بیش از پیش به سیاست متصل کند. در جهان معاصر، ورزش، دولت و سیاست به­نحو درهم­تنیده­ای با یکدیگر مرتبط­اند و می­توان از ورزش به­عنوان یک عامل مهم اجتماعی نام برد. امروزه، نقش ورزش در علوم اجتماعی، سیاسی و روابط بین­الملل، به­گونه­ای وسیع مورد توجه علمی قرار گرفته است. این مقاله، با رویکردی توصیفی-تبیینی در­صدد شناخت اثرات اجتماعی-سیاسی ورزش است و شاخص­های آن را با استفاده از رویکرد هژمونی گرامشی به­عنوان نیرویی اجتماعی-سیاسی، مورد تحلیل قرار داده و نقش این پدیده را در ساخت هژمونی ملی و علی­الخصوص در تحکیم هم­بستگی و استقرار دولت ملی نشان می­دهد. برای تحلیل هژمونی ورزشی، نقش آن در ملت سازی، کنترل اجتماعی، ادغام اجتماعی و ساخت هژمونی در عرصه­های بین­المللی مورد واکاوی قرار می­گیرد. شیوه گردآوری اطلاعات در این پژوهش، استفاده از داده­های کتابخانه­ای و الکترونیکی و تحلیل این اطلاعات بر مبنای روش پژوهش و آرای آنتونیو گرامشی در باب جامعه مدنی و هژمونی است. هدف این پژوهش، بر مبنای جنبه نوآورانه موضوع ارتباط­سنجی ورزش و سیاست، بر اساس آرای فرهنگی هژمونی است که می­تواند خود به­عنوان یک چارچوب نظری در مطالعات بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

Keywords:

ورزش , هژمونی سازی ورزش , جامعه مدنی گرامشی , هویت و انسجام ملی , ادغام و کنترل اجتماعی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SCJPO-7-1_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1274189/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حشمت زاده، محمدباقر و اکرمیان، سیدمحمدحسین،1394،ارتباطسنجی ورزش و سیاست با بهره گیری از نظریه آنتونی گرامشی،https://civilica.com/doc/1274189

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 25,392
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support